'31 Galatasaray 0-0 Juventus! Terenul a fost acoperit cu zapada in doar 10 de minute! Meciul a fost AMANAT pentru miercuri! FOTO

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 10 Decembrie 2013, 21:42
Data actualizarii: Marti 10 Decembrie 2013, 22:59

Urmareste toate meciurile din Liga Campionilor LIVE SCORE aici

Meciul a fost amanat pentru miercuri din cauza zapezii care a acoperit terenul. Organizatorii au facut eforturi mari pentru a curata suprafata de joc insa au avut nicio sansa. Ninsoarea de la Istanbul nu s-a oprit iar brigada de arbitri a decis ca meciul sa continue miercuri din minutul 31.

Min 32: Meciul este intrerupt din cauza zapezii. Jucatorii au intrat la cabine

Min 29: Chiellini centreaza de pe partea stanga iar Gokhan Zan respinge in corner

Min 24: Riera incearca un sut din afara careului insa nu nimereste cadrul portii

Min 19: Inan nu nimereste poarta de la 25 de metri. Buffon rasufla usurat

Min 18: ... Marchisio vede galben dupa ce a intrat din spate la Eboue

Min 15: Ocazie IMENSA a lui Llorente. Jucatorul lui Juve a primit perfect de pe partea dreapta si a sutat din intoarcere. Mingea a trecut milimetric pe langa poarta.

Min 14: Vidal il faulteaza pe Melo iar italienii pierd atacul

Min 11: Drogba este singur pe partea stanga si arunca mingea in careu insa Chiellini respinge

Min 8: Tevez centreza in careu din lovitura libera dar mingea este scoasa in fata de fundasii Galatei

Min 4: Triunghi de pase intre Riera, Melo si Inan. Riera centreaza in careu de pe partea stanga dar mingea este respinsa

Min 3: Inan centreaza in careu insa mingea este respinsa de fundasii lui Juventus

Min 3: Corner pentru Galatasaray

Min 1: A inceput meciul

Galatasaray: 25 Muslera, 5 Gokhan Zan, 21 Chedjou, 26 Semih Kaya, 27 Eboue, 3 Felipe Melo, 8 Selcuk Inan, 10 Sneijder, 77 Riera, 11 Drogba, 17 Burak Yilmaz

Juventus: 1 Buffon, 3 Chiellini, 15 Barzagli, 19 Bonucci, 26 Lichtsteiner, 6 Pogba, 8 Marchisio, 22 Asamoah, 23 Vidal, 10 Tevez, 14 Llorente

Galatasaray este pe locul 3 in clasament si poate merge in primavara Ligii Campionilor daca vor reusi sa castige. Turcii nu sunt in cel mai bun moment al sezonului insa Drogba si Burak Yilmaz promit spectacol total in aceasta seara. Juventus va trimite in teren cel mai bun 11 pentru a rezolva calificarea.