100.000 de oameni au TACUT! Milan a egalat incredibil in ultimul minut: Barcelona 2-2 Milan

Liga Campionilor
Data publicarii: Marti 13 Septembrie 2011, 23:40
Data actualizarii: Marti 13 Septembrie 2011, 23:44

Milan a dat goluri in primul si in ultimul minut intr-un meci dominat categoric de Barcelona!

Pato a inscris dupa o actiune superba, in secunda 24, apoi Pedro si David Villa au adus bucuria pe Camp Nou. Thiago Silva le-a stricat buna dispozitie fanilor dupa golul de 2-2, marcat in prelungirile meciului!

LIVE TEXT:

min 90:3: Meciul se incheie! Milan ia un punct la Barcelona!

min 90+1: GOOOL MILAN! Thiago Silva reia in plasa centrarea perfecta din corner a lui Seedorf!

min 84: Ultima modificare si la Barcelona: Affelay intra in locul lui David Villa.

min 77: Ultima schimbare la Milan: iese Van Bommel, intra Aquilani.

min 74: Lovitura slaba de cap a lui Pato, Valdes prinde fara probleme.

min 67: Keita este si el schimbat de Guardiola. Intra capitanul Puyol, care revine dupa o accidentare.

min 62: Emanuelson intra in locul lui Cassano la Milan.

min 50: GOOOL BARCELONA! David Villa executa superb o lovitura libera de la 30 de metri, Abbiati plonjeaza, dar nu are ce sa faca pentru a evita golul!

min 46: A inceput repriza a doua!

***Xavi a dat in prima repriza 71 de pase, cu doua mai multe decat a reusit toata echipa Milanului!

min 45+1: Xavi trage din afara careului, mingea trece peste!

min 39: Iniesta se accidenteaza si e inlocuit cu Fabregas!

min 34: GOOOL BARCELONA! Messi depaseste 3 adversari, intra in partea stanga si ciupeste o minge pentru Pedro, aflat singur in fata portii! Barcelona egaleaza!

min 32: Boateng nu mai poate continua. Ambrosini intra in locul lui.

min 30: Messi ii da emotii lui Abbiati, dar italianul se descurca excelent!

***Fanii ironizeaza pe Twitter jocul Milanului: "Au parcat autobuzul si au aruncat cheile!"

min 29: Messi executa o lovitura libera de la 29 de metri, lateral dreapta, balonul loveste doar zidul!

min 26: Alves centreaza de pe partea dreapta, David Villa reia spectaculos, pe spate, mingea trece peste!!!

min 19: Messi executa superb o lovitura libera din afara careului, mingea loveste bara!

min 9: Dani Alves centreaza de pe partea dreapta, mingea este deviata de un jucator al lui Milan si Abbiati este obligat sa plonjeze spectaculos pentru a respinge in corner.

min 1: GOOOL MILAN! Pato scapa excelent de marcajul fundasilor centrali ai Milanului, e singur cu Valdes si reuseste sa il invinga cu un sut printre picioare! Milan conduce cu 1-0!

min 1: A inceput meciul!

Vezi video de pe tunelul de acces!

Barcelona:Valdes - Dani Alves, Busquets, Mascherano, Abidal - Xavi, Keita, Iniesta - Pedro, David Villa, Messi
Rezerve: Pinto, Adriano, Maxwell, Thiago, Cesc Fabregas, Afellay, Puyol

AC Milan: Abbiati - Zambrotta, Nesta, Thiago Silva, Abate - Van Bommel, Seedorf, Nocerino, Boateng - Pato, Cassano
Rezerve: Amelia, Bonera, Yepes, Antonini, Aquilani, Ambrosini, Emanuelson.