Reacția lui Florin Talpan, după ce Ahmed Bani a rostit cuvintele „clonă” și „CSA Steaua” în aceeași propoziție

Florin Talpan Ahmed Bani csa steaua Dinamo Bucuresti Liga 2 Florin Talpan
Data publicarii: Marti 16 Mai 2023, 22:05
Data actualizarii: Marti 16 Mai 2023, 22:04

Dinamo București a câștigat categoric meciul cu „militarii”, scor 3-0.

Cele două echipe s-au confruntat în runda cu numărul nouă din play-off-ul Ligii a 2-a. Dinamo București s-a distrat cu CSA Steaua. „Câinii roșii” au marcat de trei ori în repriza secundă și au câștigat categoric meciul denumit odinioară „Eternul Derby”.

La finalul meciului, dinamovistul Ahmed Bani a numit-o „clonă” pe CSA Steaua, după ce a fost întrerupt la flash-interviu de Cristian Balgiu, care a spus că „roșii” vor rămâne toată viața în B.

Reacția lui Florin Talpan, juristul „militarilor”, nu a întârziat să apară. A remarcat faptul că declarația lui Ahmed Bani l-a deranjat enorm și că nu înțelege ce se întâmplă în ultima perioadă cu astfel de declarații.

„Jucătorul Bani de la Dinamo nici nu știe ce înseamnă Steaua și spunea că noi suntem o clonă! M-a deranjat enorm! Asistăm la niște lucruri în ultima perioadă”, a spus Florin Talpan, potrivit Digi Sport.

Dinamo București - CSA Steaua 3-0

Giafer a deschis scorul abia în minutul 77, iar de atunci a început recitalul. „Câinii roșii” au majorat diferența în minutul 90+4, grație reușitei lui Ghezali, iar același jucător a dus scorul la 3-0 în minutul 90+9.