Pas gresit pentru Rapid! "Giulestenii" pierd al doilea amical al iernii contra Craiovei lui Mititelu

Liga 2
Data publicarii: Joi 30 Ianuarie 2020, 18:23
Data actualizarii: Joi 30 Ianuarie 2020, 18:25

Rapid a disputat al doilea amical in Antalya.

Dupa victoria din primul meci Saarbrucken, echipa calificata in optimile Cupei Germaniei, scor 2-0, Rapid a pierdut cu FC U Craiova, scor 3-2.

Craiovenii au condus la pauza cu 2-0 si au reusit sa se impuna, chiar daca au fost egalati in partea a doua. Golurile rapidistilor au fost inscrise de Stefan Panoiu (min. 48) si Nichifor Georgescu (min. 75), iar pentru olteni au marcat Raicea (2 goluri) si Rogoveanu.

In minutul 50, Ionut Voicu a fost eliminat, el fiind inlocuit de Georgescu, marcatorul golulul egalizator.

Urmatorul meci pentru echipa antrenata de Daniel Pancu va fi impotriva bulgarilor de la CSKA 1948 Sofia.