CSA Steaua, victorie fără emoții în etapa a cincea din Liga 2. Echipa lui Oprița este lider în clasament

csa steaua clasament liga 2 Ripensia Timisoara Liga 2
Data publicarii: Duminica 29 August 2021, 16:33
Data actualizarii: Duminica 29 August 2021, 16:48

CSA Steaua s-a impus cu 2-0 în etapa a cincea din Liga 2, învingându-i pe cei de la Ripensia Timișoara pe teren propriu.

Echipa antrenată de Daniel Oprița a câștigat partida cu Ripensia Timișoara, impunându-se cu 2-0 datorită golurilor marcate de Răsdan, în minutul 67 și de Buhăescu, în minutele de prelungire.

Înaintea fluierului de start, Iosif Rotariu, director de imagine la Ripensia Timișoara, a primit un tricou pe care a fost inscripționat numărul purtat la Steaua în perioada în care a fost jucătorul echipei.

După cinci etape, CSA Steaua se află pe prima poziție în clasamentul ligii secunde, cu 13 puncte, la egalitate cu Concordia Chiajna, dar cu un golaveraj mai bun. Formația bucureșteană ar putea fi întrecută de FC Hermannstadt, în funcție de rezultatul pe care îl obține cu Csikszereda, luni, de la ora 14:00.