GALERIE FOTO Bucurie fără margini! Imagini de fericire la Hunedoara după promovarea Corvinului în Superliga României
Corvinul Hunedoara a învins-o cu scorul de 2-0 pe FC Voluntari, în etapa a opta din play-off-ul Ligii 2 și este prima echipă promovată direct în Superliga României în următorul sezon.
Cu două etape înainte de finalul campionatului, echipa antrenată de Florin Maxim a ajuns la 68 de puncte în clasament și nu mai poate fi depășită de FC Voluntari, echipa care speră acum să o depășească pe Sepsi în etapele rămase. Cele două formații se vor duela în următoarea etapă din Liga 2.
”Corbii” au așteptat cu sufletul la gură fluierul final al lui Szabolcs Kovacs pentru a dat start sărbătorii. Cei din staff-ul tehnic și din conducerea clubului au intrat pe teren după meci și i-au îmbrățișat pe jucători.
A fost atmosferă de sărbătoare și în tribune, unde suporterii au fluturat steaguri cu însemnele clubului.
Corvinul Hunedoara, lider în play-off-ul Ligii 2
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News

















































































