VIDEO / Cea mai CIUDATA bataie! Fanii lui UTA s-au batut ca nebunii... intre ei :)

uta Liga 2 Seria 2
Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 11:30
Data actualizarii: Duminica 06 Decembrie 2009, 11:33

UTA a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cuGaz Metan CFR Craiova, intr-un meci din etapa a XVII-a, ultima a turului Ligii a II-a, la finalul caruia au avut loc altercatii intre suporteri, soldate cu un ranit.

In minutul 71 al partidei, jucatorul aradean Purece a ratat un penalti acordat dupa o cadere a lui Batin in careu.

La aproximativ cinci minute dupa terminarea partidei, 150-200 de fani ai echipei gazda s-au incaierat intre ei, altercatia extinzandu-se pe tot terenul. Jandarmii au intervenit si au reusit sa ii calmeze pe suporteri, dupa cinci minute. Fortele de ordine au retinut patru suporteri, iar un fan a fost transportat la spital, el avand o leziune la cap.

Tehnicianul echipei Gaz Metan CFR Craiova, Ionel Gane, s-a declarat multumit de punctul obtinut la Arad. "Mai mult de atat nu puteam spera", a spus el.

De cealalta parte, Ionut Popa a spus ca are deja pregatita o lista cu jucatorii care vor pleca de la UTA Arad in aceasta iarna, in cazul in care nu va renunta el la functia de antrenor, din cauza unor probleme medicale.

Clasamentul seriei a II-a: 1. FCM Targu Mures - 33 puncte, 2. UTA Arad - 31 puncte, 3. Universitatea Cluj - 29 puncte.