„Se vede în ochii lui că e supărat!” Jucătorul pe care FCSB l-a pierdut în acest sezon: „Cum să fie în formă?”

Data publicarii: Marti 11 Aprilie 2023, 22:44
Data actualizarii: Marti 11 Aprilie 2023, 22:44

Basarab Panduru este de părere că Gigi Becali este principalul vinovat pentru faptul că FCSB se confruntă cu o problemă în compartimentul ofensiv al flancului drept.

Fostul internațional român este de părere că scăderea de formă cu care se confruntă Andrei Cordea a survenit în urma măsurilor incoerente luate de Gigi la FCSB.

Schimbările efectuate de Becali la jumătatea meciurilor sau modificările făcute constant în primul „11”, i-au afectat pe Cordea și pe Miculescu, mai crede Panduru.

Panduru: „I-a stricat și pe Cordea, și pe Miculescu!”

„Miculescu nu mi s-a părut cel mai slab, în meciul ăsta. A încercat, a avut acea ocazie când a finalizat.

Cordea mi se pare... Când intră, te uiţi la faţa lui şi e deja supărat, dar oamenii ăştia nici nu au cum. Cum să facă? Cum să fie în formă? În ce formă să fie, când ba joacă 45 de minute, ba intră după pauză?

Ai reuşit în felul ăsta să-i strici pe amândoi, pe Cordea şi pe Miculescu, dar mai mult pe Cordea, că el era căpitan de echipă, era lăudat, era periculos. Acum nu mai face mai nimic”, a spus Basarab Panduru, potrivit Orangesport.

În ultimul meci disputat în Superliga, FCSB a făcut doar egal cu CFR Cluj, scor 1-1, în Gruia, în etapa cu numărul trei din playoff-ul Superligii.