Antonio Folha nu a primit niciun ban de la CFR Cluj
Luni, la trei zile după eșecul contra lui Tromso, CFR Cluj a oficializat despărțirea de antrenorul portughez Antonio Folha (55 de ani), care fusese numit la startul acestui sezon. De la formația ardeleană ar urma să plece și mai mulți jucători, inclusiv Karlo Muhar confirmând recent că și-a reziliat înțelegerea din cauza problemelor financiare.
La o zi după demiterea lui Folha, cotidianul portughez O Jogo scrie că tehnicianul demis nu a primit niciun ban în cele două luni petrecute la CFR Cluj. "Despărțirea, departe de a fi una amiabilă", au notat lusitanii.
O Jogo anunță că în aceeași situație se află și jucătorii sosiți la CFR Cluj în această vară, inclusiv doi portughezi. Andre Moreira și Bruno Costa, care se află și ei în negocieri pentru reziliere, nu au primit niciun salariu.