Moldovan si-a dat DEMISIA! "Nu vreau sa fiu un loser! Nu mai exista sanse sa revin la Sportul!"

Viorel Moldovan Superliga
Data publicarii: Duminica 31 Octombrie 2010, 17:26
Data actualizarii: Duminica 31 Octombrie 2010, 17:52

Targu Mures 4-1 Sportul| Viorel Moldovan si-a dat demisia in urma infrangerii de la Tg. Mures!

"Nu cunosc acest lucru! Nu stiu nimic despre demisie! Nu am vorbit cu el de asta. Voi avea o discutie cu el!" a spus Vasile Siman la Sport.ro!

"Nu mai exista sanse ca Siman sa ma intoarca din drum!" a declarat Moldovan la Sport.ro

"Sunt prea orgolios ca sa mai continu! Nu vreau sa fiu un loser. Poate daca va veni un alt antrenor, va face o treaba mai buna. Nu am ce sa-mi reprosez, am muncit pe brinci la Sportul. Poate nu m-am inteles cu jucatorii mei si nici eu cu mine " a spus Moldovan la gsptv.

Pentru FCM Targu Mures au marcat Tarnavean '16, Vasilache '52, Cordos '55 si Stere '90 (penalti), in timp ce pentru Sportul a inscris Patrascu '58.

Calin Tarnavean a deschis scorul in minutul 16, dupa o pasa de la Vasilache.

Ciprian Vasilache a majorat scorul in minutul 52, cu un sut printre picioarele portarului Niculescu, dupa o pasa de la Stere.

In minutul 55, Andrei Cordos a dus scorul la 3-0, dupa ce a marcat cu capul de la circa 6 metri.

Bogdan Patrascu a redus din diferenta dupa ce a inscris in minutul 58, de la circa 25 de metri.

In minutul 89, Stere a fost faultat de portarul Niculescu, iar arbitrul Adrian Comanescu a acordat penalti, transformat de acelasi Stere.

FCM Targu Mures: 1. Caparco - 25. Vagner (4. Cordos '35), 23. D. Matei, 33. Bruno Fernandes, 28. Cr. Munteanu, 32. Topici - 90. Issa Ba (5. Onicas '70), 14. Stere, 83. Vasilache, 21. Astafei - 11. Tarnavean (9. Vancea '62). Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau.

Sportul Studentesc: 12. V. Niculescu - 29. Farmache, 24. Patriche, 27. Ratiu, 4. Cazan - 30. Irimia, 16. Lungu (10. Ferfelea '46), 8. Nae (22. Postolache '63), 28. T. Balan, 20. Varga (7. Patrascu '46) - 9. Curelea. Antrenor: Viorel Moldovan.

Cartonasa galbene: D. Matei '42 / Patriche '34, Varga '45+2, Farmache '84, Niculescu '89
Arbitri: Adrian Comanescu (centru) - Florin Paunescu, Gero Szabo (asistenti) - Claudiu Stefanuti (rezerva)
Observatori: Vasile Szobotka, Ioan Muresan.
La meci au asistat circa 3.000 de spectatori.