VIDEO Primul gol al lui Zicu la Petrolul e o BIJUTERIE: stop pe piept, apoi bomba direct in vinclu! Mutu, pentru prima data capitan la Petrolul!

Superliga
Data publicarii: Luni 27 Ianuarie 2014, 08:10
Data actualizarii: Marti 28 Ianuarie 2014, 01:16

► Unii zic ca n-o sa mai avem altul ca el in tenis. Poate Halep? ION TIRIAC, marti de la 19:00, LIVE IN STUDIO SPORT.RO!

Petrolul a disputat aseara cel de-al doilea amical din Antalya, in fata echipei clasate pe ultimul loc in campionatul Rusiei - Anji.

Dupa 1-1 cu Sturm Graz in primul meci, Petrolul a fost foarte aproape de prima victorie pe 2014.

Ploiestenii au deschis scorul in minutul 11, prin Ianis Zicu, si au condus cu 1-0 pana in minutul 85. In ultimele cinci minute, rusii au inscris de doua ori si s-au impus astfel cu 2-1.

Mutu a trimis mingea in poarta in minutul 58, dar golul a fost anulat pentru un hent.

Cele 3 achizitii ale iernii - Mutu, Zicu si brazilianul Gerson - au fost in echipa de start a Petrolului. Mutu a purtat pentru prima data banderola de capitan pe brat.

Contra a inceput meciul cu: Pecanha – Alcenat, Geraldo, Gerson, Beta – Teixeira, Romario – Priso, Zicu, Fernandez – Mutu.

In repriza secunda au jucat: Bornescu – Achim, Manasse, Hoban, Guilherme – Romario (Geraldo '73), De Lucas – Chirita, Mutu (Fernandez '75), Morar – Camara.