VIDEO Dinamo 1-1 Maccabi Haifa! Vezi ratarile incredibile ale dinamovistilor!

Data publicarii: Luni 28 Iunie 2010, 20:51
Data actualizarii: Luni 28 Iunie 2010, 21:01

Scarlatache a salvat-o pe Dinamo in primul amical serios din aceasta vara.

Andone a inceput cu stangul pregatirea noului sezon de la Dinamo. Scarlatache a salvat echipa, dupa ce israelienii de la Maccabi a deschis scorul in partida disputata in Austria.

Dinamovistii au inceput meciul cu doar doua modificari fata de sezonul trecut. Helder si Catalin Munteanu au fost singurele noutati oferite de Andone.

Andrei Cristea si Niculae au ratat incredibil in prima repriza, golgheterul din sezonul trecut reusind sa loveasca si bara.

Curca i-a salvat pe dinamovisti in mai multe ocazii, insa portarul nu a mai avut ce sa faca in minutul 50, cand Diabate si Scarlatache s-au incurcat reciproc si l-au lasat pe Gadir sa inscrie.

Scarlatache s-a revansat in minutul 70, cand s-a inaltat peste toata apararea adversa si a trimis mingea cu capul in poarta.

Partida a fost arbitrată de Alexandru Tudor.

ECHIPA DE START:

Curca, Helder, Scarlatache, Moti, Pulhac, N’Doye, Margaritescu, Catalin Munteanu, Torje, Andrei Cristea, Niculae

Dinamovistii s-au incalzit duminica intr-un joc-scoala cu o echipa de amatori. "Cainii" au castigat cu 10-0, dupa golurile marcate de Zicu (4, 9), Moti (51), Paun (57), Andrei Cristea (60, 80, 87),Hakan (80-autogol), N’Doye (69) si Torje (90).

Dinamo mai joaca miercuri, 30 iunie, impotriva vicecampioanei Austriei, Austria Viena, iar vineri, 2 iulie, cu rusii de la Lokomotiv Moscova. Ambele meciuri vor fi LIVE la Sport.ro si pe www.sport.ro!