Data publicarii: Miercuri 13 Iulie 2016, 20:33
Data actualizarii: Miercuri 13 Iulie 2016, 20:37

Steaua a incasat un gol antologic la 10 ani de la tontogolul lui Banel. Reghecampf l-a scos imediat pe fotbalistul care a comis-o. Steaua a revenit de la 1-3 si i-a batut cu 4-3 pe grecii de la PAOK.

Cojocaru si Pintilii le-au amintit stelistilor de Banel si Cernea, acum 10 ani, pe Bernabeu.  Cojocaru a scapat in poarta mingea trimisa inapoi de Pintilii. Reghecampf l-a schimbat imediat pe portarul Stelei.

A fost concurs de gafe la amicalul Stelei cu PAOK. Grecii au deschis scorul in minutul 3, iar Steaua a egalat prin Enache, dupa un corner. Dupa gafa lui Cojocaru, Nita a fost pacalit si el la golul de 3-1 din lovitura libera.

Nici portarul lui PAOK n-a fost mai breaz. Stanciu a profitat si a facut 3-2. S-au dat 7 goluri si toate in prima repriza. Steaua a a intors scorul si a castigat cu 4-3. Comparat cu Ibrahimovic de patronul Stelei, Tudorie a marcat de 2 ori cu grecii si a ajuns la 5 goluri pentru Steaua in aceasta vara.