VIDEO! Banel a dat un gol FABULOS cu stangul de la 20 de metri cu Zaglebie! Vezi aici SUPER GOLUL!

Data publicarii: Miercuri 07 Iulie 2010, 19:31
Data actualizarii: Miercuri 07 Iulie 2010, 21:02

Banel a dat golul zilei in Austria cu Zaglebie! Un stang senzational de la 20 de metri, care i-a lasat masca pe toti.

Vezi aici super golul lui Banel cu polonezii de la Zaglebie!

11-LE DE START AL STELEI CU ZAGLEBIE: Tatarusanu - Todorov, Gardos, Abrudan, Emeghara - Dorel Stoica - Nicolita, Toja, Radut, Tanase - Stancu.

Piturca a continuat in sistemul 4-1-4-1 si cu Zaglebie, iar Banel a deschis scorul in minutul 5 cu un sut senzational de la 20 de metri. Steaua s-a vazut egalata rapid de polonezi - Kedliora  a marcat cu o scarita peste Tatarusanu din 4 metri.

Tanase a dat o pasa senzationala la golul lui Stancu din minutul 40, iar Steaua a intrat la pauza cu avantaj de 2-1. Stancu a reusit si dubla in minutul 75, Surdu marcand in minutul 73.

Steaua 4-1 Zaglebie, in cea mai categorica victorie a Stelei in Austria.