Vaslui nu a invins nici Steluta! Gloria Buzau 1-1 FC Vaslui

Data publicarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 16:06
Data actualizarii: Duminica 06 Aprilie 2008, 16:06
RAMAI PE WWW.SPORT.RO PENTRU REACTII!

Formaţia FC Vaslui a incheiat la egalitate, scor 1-1 (0-0), meciul disputat, duminica, in deplasare, impotriva Stelutei Gloria Buzău, la primul meci de la numirea lui Emil Sandoi in functia de antrenor principal.Vaslui a deschis scorul prin M. Matei '80, iar gazdele au punctat prin Iovita '80.

In minutul 44, Gloria Buzau a ramas in inferioritate numerica, dupa ce Jozici a primit al doilea cartonas galben si, implicit, pe cel rosu, dupa un fault din postura de ultim aparator asupra lui Marius Matei.
FC Vaslui a deschis scorul in minutul 70, prin Marius Matei. Adrian Gheorghiu a profitat de o eroare grava a fundasului Alexandru Tudose, i-a "suflat" acestuia mingea in apropierea liniei de fund, a centrat de pe dreapta, iar Matei a inscris de la 6 metri sub bara.

Gloria Buzau a restabilit egalitatea in minutul 80, prin Valentin Iovita. Constantin Doicaru a sutat defectuos spre poarta din afara careului, insa Iovita a fost atent si, profitand de lipsa de reactie a fundasilor oaspetilor, a preluat la 16 metri si a inscris cu un sut din interiorul suprafetei de pedeapsa.

Gloria Buzau: Minca, Jozic, Al. Tudose, Paleacu, Iovita, Vlaicu, Litu, V. Simion, Ninu, Eze, Nunes.

FC Vaslui: Haisan, Andronic, Mardare, Zmeu, Sabou, Balace, Ljubinkovic, M. Matei, St. Apostol, Hugo Luz, P. Jovanovic.

Min 70: Matei deschide scorul pentru Vaslui!

Min 81: Iovita prinde un sut de zile mari si aduce egalarea pentru Buzau!