Urziceni 4-0 Gaz Metan (Balan, Todoran, Mara, Frunza)

Gaz Metan Medias Liga I Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Sambata 16 August 2008, 10:24
Data actualizarii: Sambata 16 August 2008, 10:31
Urziceniul este lider in Liga I! Echipa lui Dan Petrescu a invins pe teren propriu, cu scorul de 4-0 (1-0), echipa Gaz Metan Medias, ialomitenii inscriind trei goluri in ultimul sfert de ora al partidei.

Golurile echipei antrenate de Dan Petrescu au fost inscrise de T. Balan '11, Todoran '76, Mara '80 (penalti) si S. Frunza '90.

In minutul 11, Unirea Urziceni a deschis scorul, dupa ce atacantul Raul Rusescu a patruns pe partea dreapta, a centrat in mijlocul careului si Tiberiu Balan l-a invins pe portarul stetca cu un sut plasat.

In minutul 76, Dinu Todoran a majorat avantajul gazdelor, dupa un faza de contraatac la care au mai participat argentinianul Brandan si Bogdan Mara.
Patru minute mai tarziu, Iulian Apostol a fost faultat in careul de fundasul brazilian Edson Grillo si Mara a transformat cu siguranta penaltiul, ducand scorul la 3-0.
Atacantul ialomitenilor isi putea trece in cont dubla, in minutul 85, dar mingea sutata de el a lovit doar bara portii lui stetca.

In minutul 90, Sorin Frunza, introdus in teren in minutul 86, a stabilit rezultatul final, 4-0 pentru Unirea Urziceni, cu un sut puternic de la 16 metri, sub transversala.

La meci au asistat aproximativ 8.000 de spectatori, dintre care 60 au fost suporteri ai oaspetilor de la Gaz Metan Medias.