Pandurii 1 - 5 U. Urziceni (Tilinca/ Mara, Bornescu, Onofras, Galamaz, Todoran)

Liga I Pandurii Targu Jiu Unirea Urziceni Superliga
Data publicarii: Duminica 10 August 2008, 17:12
Data actualizarii: Duminica 10 August 2008, 21:51
Urziceniul lui Dan Petrescu a facut scor cu Pandurii lui Neagoe, imitand perfect rezultatul de la Gaz Metan - FC Timisoara, scor 5-1.

Chiar daca a inceput cu o infrangere, in prima etapa cu Brasov,  Urzizceniul si-a revenit si a facut spectacol cu revelatia returului trecut, Pandurii Targu Jiu. Rand pe rand, Mara, Bornescu, Onofras, Galamaz si Todoran au inscris in poarta lui Mingote. Pentru gazde, Tilinca a fost singurul care a marcat, insa golul lui a contat numai la onoare.

Pandurii Tg Jiu: Stanca - Cardoso, Chibulcutean, Rus, Ghindeanu - Tremonti, Pacurar, Fl. Stanga, Vasilache - Piturca, I. Iordache

Unirea Urziceni: Arlauskis - Todoran, Mehmedovici, Galamaz, E. Nicu - Mara, Paduretu, Tibi Balan, Bordeanu - Onofras, Rusescu

minutul 90+2 Finalul meciului. Unirea Urziceni castiga meciul cu Pandurii Tg Jiu cu scorul de 5-1.

minutul 90 - Vasilache executa penibil o lovitura libera de la 25 de metri.

minutul 81 - Cartonas galben Alex Pacurar vede un cartonas galben pentru o intrare dura la Bordeanu.

minutul 78 - Schimbare la Unirea Urziceni. Autorul ultimului gol, Dinu Todoran este inlocuit de Bogdan Aldea.

minutul 77 - Gol Unirea Urziceni, Todoran face 5-1, dupa ce a scapat singur spre poarta lui Mingote.

minutul 73 - Gol Pandurii Tg Jiu. Tilinca inscrie dupa o actiune personala.

minutul 69 - Gol Unirea Urziceni. Galamaz majoreaza scorul printr-o lovitura de cap

minutul 62 - Schimbare Unirea Urziceni. Dan Petrescu il trimite pe Sorin Frunza in locul lui Onofras, autorul fenomenalului gol din minutul 53.

minutul 59 - Ocazie uriasa pentru Pandurii. Tilinca trimite in Arlauskis, de la numai sase metri. Mingea deviata de portar loveste bara transversala, apoi iese in afara terenului.

minutul 57 - Schimbare la Pandurii. Ilie Iordache, inexistent astăzi, este înlocuit de tânărul Dedu.

minutul 55 - Brandan scapa singur cu portarul Pandurilor, dar intarzie sutul. Gorjenii sunt la pamant.

minutul 53 - Gol Unirea Urziceni. Onofras ridica scorul la 3-0, dupa un sut de la peste 20 de metri.

minutul 51 - Unirea Urziceni domina total. Nicu Epaminonda reuseste sa inscrie, dar tusierul ridica fanionul pe motiv de offsaid. Reluarea arata ca fotbalistul Unirii se afla in pozitie corecta.

minutul 46 - Eugen Neagoe il trimite in teren pe Tilinca in locul lui Tremonti.

minutul 46 - Inceput repriza a doua

minutul 45 - Final prima repriza Balaj fluiera sfarsitul primei reprize.

minutul 44 - Cartonas galben Tiago Segantino primeste un galben pentru o interventie dura asupra lui Bordeanu

minutul 43 - Cartonas galben Onofras primeste galben pentru simulare.

minutul 41 - Tremonti prinde o torpila din alergare, de la 26 de metri, dar Galamaz este pe directia mingii.

minutul 40 - Rusescu sprinteaza pe partea stanga si centreza foarte bine pentru Onofras, care reia slab, peste poarta, din 16 metri.

minutul 36 - Mara ia o actiune pe cont propriu si e foarte aproape de a pacali doi fundasi, dar Chibulcutean revine si acorda corner.

minutul 34 - Echipa din Targu Jiu e complet debusolata dupa al doilea gol al Unirii, gresesc pase usoare si paseaza la intamplare.

minutul 29 - Gol Unirea majoreaza scorul. Tibi Balan reia simplu o centrare perfecta a lui Bordeanu. Mingote nu a avut nicio sansa.

minutul 28 - Contraatac 2 contra 1 pentru Unirea, insa Onofras face o preluare gresita, lasandu-i timp lui Cardoso sa se replieze.

minutul 25 - Pandurii continua sa preseze, desi evolueaza in 10 jucatori

minutul 24 - Al. Pacurar executa pe jos o lovitura libera de la 25 de metri, dar mingea e deviata in corner.

minutul 20 - Mara prefera sa incerce o executie pretentioasa, desi avea varianta sa-i paseze lui Todoran, venit din spate. Mingea trece mult pe langa poarta lui Mingote.

minutul 18 - Centrare perfecta a lui Vasilache pentru Cardoso, a carei lovitura de cap trece putin pe langa poarta Unirii.

minutul 13 - Gol Unirea Urziceni. Bogdan Mara deschide scorul din lovitura de pedeapsa.

minutul 12 - Schimbare Mingote intra in locul lui Fl. Stanga

minutul 10 - Penalty Stanca intervine imprudent asupra lui Rusescu. Arbitrul acord penalty si eliminare.

minutul 9 - O faza de atac prelungita a Pandurilor, dar centrarea lui Vasilache e respinsa de Mehmedovici.

minutul 7 - O interventie corecta a lui Ghindeanu asupra lui Mara. Atacantul Unirii rmne la pamant.

minutul 4 - Echipa lui Neagoe s-a instalat in jumatatea de teren a Unirii, dar deocamdata nu pune in pericol poarta lui Arlauskis.

minutul 1 - Inceput de joc Cristi Balaj fluiera inceputul meciului.