FOTO Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-0 | Golul lui Ivan și parada lui Laurențiu Popescu din ultimul minut au adus trei puncte pentru olteni

Universitatea Craiova FC Hermannstadt Superliga
Data publicarii: Vineri 04 August 2023, 22:57
Data actualizarii: Vineri 04 August 2023, 23:30

Meciul dintre Universitatea Craiova și FC Hermannstadt a fost LIVE TEXT pe www.sport.ro și facebook.com/sport.ro.

Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 1-0

Final.

Min. 90+7 Laurențiu Popescu își salvează echipa în ultimul moment cu o paradă fabuloasă!

Min. 90+1 Ocazie mare pentru Andrei ivan, care a fost pe cale să realizeze „dubla”. Letica se opune excelent șutului trimis de fotbalistul lui Reghecampf.

Min. 81 Bărbuț înscrie, dar tușierul ridică fanionul. E ofsaid.

Min. 50 Gabi Iancu șutează puternic de la marginea careului, însă mingea trece pe lângă poarta lui Popescu. Ocazie bună pentru sibieni, care încearcă să restabilească egalitatea cu o ocazie bună încă din primele minute ale reprizei secunde.

Min. 46 Partea a doua începe acum.

Pauză.

• Sunt 10.038 spectatori pe „Ion Oblemenco”

Min. 34 Alexandru Mitriță îl vede foarte bine pe Ișfan și îi pasează în banda stângă. Ișfan focalizează poarta lui Letica și șutează din prima, însă portarul sibienilor se întinde și blochează cu succes șutul trimis de fostul jucător de la FC Argeș.

Min. 15 GOOOOL Universitatea Craiova! Andrei Ivan fructifică o lovitură de la 11 metri! Alexandru Mitriță fusese faultat, iar arbitrajul video intervenise. După câteva minute de suspans, arbitrul arătase punctul cu var, iar oltenii nu au stat pe gânduri și au deschis scorul.

Min. 1 Arbitrul fluieră startul meciului.

Meciul începe la ora 21:30

Echipele de start

• Universitatea Craiova: Popescu - Vlădoiu, Zajkov, Silva, Bancu - Crețu, Screciu, Danciu - Ișfan, Ivan, Mitriță
  • FC Hermannstadt: Letica - Butean, Găman, Stoica - Balaure, Biceanu, Mino, Iancu, Oroian - Iancu, Paraschiv

știre inițială

Universitatea Craiova a remizat în primul meci al lui Laurențiu Reghecampf după revenirea pe banca tehnică, scor 1-1 cu CFR Cluj. Oltenii au ajuns astfel la a doua remiză consecutivă și sunt neînvinși în acest sezon.

FC Hermannstadt are două victorii consecutive în campionat, în ambele având minimum două goluri marcate și câte unul încasat. Sibienii se află pe locul cinci în clasamentul Superligii, având șase puncte obținute, în timp ce Universitatea Criova se află pe locul opt, cu un punct mai puțin.

În întâlnirile din sezonul trecut, Universitatea Craiova s-a impus în returul sezonului regulat, scor 2-0, și a învins cu același scor în Cupa României, în timp ce sibienii au câștigat turul sezonului regulat, scor 1-0.