Petrolul a castigat primul meci in 2014! Mutu a fost capitan in repriza a doua! Moraru a marcat golul victoriei! Petrolul 1-0 Jagodina!

Petrolul Ploiesti Adi Mutu Superliga
Data publicarii: Miercuri 29 Ianuarie 2014, 19:33
Data actualizarii: Miercuri 29 Ianuarie 2014, 19:33

Petrolul a castigat primul meci din 2014. Moraru a marcat singurul gol al meciului, cu un sut la coltul lung. Zicu a jucat titular, iar Mutu a intrat la pauza si a fost capitan. In minutul 90 Mutu a avut o centrare pe poarta, insa Djuricic a retinut mingea.

LIVE TEXT

min 46 - Mutu a intrat la pauza si este capitanul echipei

min 10 - Morar inscrie primul gol al meciului cu un sut la coltul lung, din careu.

Echipele de start:

Petrolul: Bornescu - Alcenat, Geraldo, Hoban, Guilherme - De Lucas, Mustivar - Zicu, Morar, Boudjemaa - Camara.
Rezerve: Pecanha, Achim, Gerson, Beta, Romario, Teixeira, Mutu, Chirita, Priso

Jagodina: Peric - Miladenovic, Tomic, Zivanovic, Cvetkovic, Djuric, Vucinic, Shushnar, Martinovic, Ivanovic, Mijatovic.
Rezerve: Djuricic, Milinkovic, Mihajlovic, Ilic, Damianovic, Mitosevic, Petricevac, Lupovic, Arsenievic, Pesic

sursa foto: fcpetrolul.ro