U Cluj - FC Voluntari 1-2 | Victorie mare obținută de ilfoveni în Ardeal

U Cluj fc voluntari Superliga
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 16:55
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 16:58

FC Voluntari a câștigat pe terenul Universității Cluj, scor 2-1, în runda a 11-a din Liga 1.

U Cluj - FC Voluntari 1-2

Minutul 90+8 - Penalty ratat! Iliev apără șutul expediat de Dumiter, iar arbitrul pune imediat capăt jocului.

Minutul 90+7- Penalty FC Voluntari! Portarul Iliev îl faulteză pe Dumiter după o gafă în defensiva gazdelor.

• U Cluj - FC Voluntari/sursa foto: Imago

Minutul 82 - Ocazie U Cluj! După o centrare în careul ilfovenilor, Paz este aproape să își trimită mingea în propria poartă.

Minutul 67 - FC Voluntari rămâne în 10! Carnat este eliminat după ce vede două cartonașe galbene în trei minute. Al doilea avertisment a venit după un fault asupra lui Cîmpanu.

Minutul 62 - GOOOL FC VoluntariDumiter marchează după o combinație cu Doru Andrei.

Final de primă repriză!

Minutul 31 - GOOOL FC Voluntari! Nemec restabilește egalitatea, după ce mingea ajunge la el în careul mic, în urma unei erori în apărarea gazdelor.

Minutul 12 - GOOOL U Cluj! Dan Nistor oferă o pasă excelentă pe culoar pentru Ianis Stoica, cel care reușește să-l învingă pe portarul advers cu un șut bine plasat.

A început partida!

U Cluj - FC Voluntari: echipele de start

U Cluj: Iliev - Peteleu, Miron, Mitrea, Chipciu - Cîmpanu, Bic, K. Doukoure, V. Gheorghe - I. Stoica, D. Nistor

Rezerve: Gorcea - Pițian, I. Filip, G. Simion, Fossati, R. Silaghi, F. Ilie, E. Manu, D. Popa

Antrenor: Ovidiu Sabău

FC Voluntari: J. Fernandez - Ricardinho, Matricardi, Armaș, Boboc - Crepulja - Carnat, M. Răduț, Rață, R. Popescu - Nemec

Rezerve: O. Vâlceanu - Aliji, N. Voican, D. Florea, Droppa, A. Cocian, Dumiter, D. Andrei, Paz

Antrenor: Ilie Poenaru

U Cluj - FC Voluntari, LIVE TEXT de la 15:00

Cele două formații se află în poziții diferite în clasamentul Superligii. Gazdele sunt neînvinse de la începutul lunii septembrie și ocupă poziția a opta, în timp ce ilfovenii sunt pe locul 14.

FC Voluntari nu a mai câştigat în campionat din 7 august 2023, când au învins Rapid, scor 2-1. Au urmat patru rezultate de egalitate şi șase partide pierdute.

Cele două echipe s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în sezonul precedent, când fiecare şi-a trecut în cont câte o victorie, iar o partidă s-a terminat fără gol marcat.