U Cluj 1-1 Vaslui! 'Galacticii' de la Vaslui raman fara victorie! Vezi fazele meciului!

U Cluj Vaslui Superliga
Data publicarii: Vineri 06 August 2010, 19:00
Data actualizarii: Vineri 06 August 2010, 20:58

Vasluiul 'galactic' al lui Porumboiu ramane fara victorie si dupa etapa a treia cand a terminat 1-1 cu U Cluj dupa ce a condus!  Wesley din penalty si Cvirik au marcat!

Partida a fost intrerupta initial in minutul 10, cand din cauza vantului puternic au inceput sa se rastoarne panourile publicitare de la marginea terenului, iar arbitrul le-a cerut organizatorilor sa le indeparteze, pentru ca jucatorii sa nu fie loviti.

Meciul a fost reluat, dupa aceste prime probeme, dupa aproximativ un minut, insa in minutul 14 a fost intrerupt din nou, din cauza furtunii, iar echipele au fost trimise la vestiare. Terenul de pe stadionul din Alba Iulia a fost acoperit cu grindina, iar din cauza furtunii, in tribune au ramas aproximativ 40 de suporteri din cei 700 care erau prezenti la inceputul meciului.

Dupa aproximativ 15 de minute de la intrerupere, Augustus Constantin a iesit pe teren si l-a inspectat, pentru a vedea daca sare mingea si, in huiduielile suporterilor, a fluierat, dupa care a plecat sa mai discute cu organizatorii. Dupa inca 15 minute, desi terenul era plin de apa, arbitrul a decis ca jocul sa se reia, iar fotbalistii clujeni au iesit de la vestiare, primele lor gesturi fiind sa culeaga gheata de pe jos.

Insa in timp ce organizatorii curatau terenul, a inceput din nou sa cada grindina, astfel ca jucatorii au reintrat in vestiare. Dupa alte 10 minute, a iesit soarele, astfel ca jocul s-a reluat.