Liga 1

Transfer de presiune: oltenii tremura pentru Play Off, dupa 1-2 cu Dinamo. Ivan: "Presiunea e din ce in ce mai mare"

Dinamo 2-1 CSU Craiova | "Cainii" castiga 3 puncte deosebit de importanta si respira aerul de Play Off. Craiova e cea care tremura acum pentru calificarea in "finala campionatului".

Data publicarii: Sambata 25 Februarie 2017, 22:33
Data actualizarii: Sambata 25 Februarie 2017, 22:42

Andrei Ivan si Alex Baluta, atacantii Craiovei, au vorbit la finalul meciului de pe National Arena. Acestia au recunoscut ca au facut o prima repriza foarte slaba, dar au spus ca ar fi meritat un egal, dupa ocaziile ratate.

"In prima repriza ne-au dominat. Am luat goluri devreme. In a doua repriza s-a schimbat jocul si cred ca i-am dominat noi. Nu a fost sa fie in seara asta, nu am reusit sa mai egalam, dar speram sa ne luam revansa in etapa viitoare si sa batem Gaz Metan.

Presiunea e din ce in ce mai mare. Acum, dupa infrangerea asta, e si mai mare, pentru ca suntem obligati sa batem Gazul. Vom da totul.

Nu comentez arbitrajul, cred ca a arbitrat bine domnul Kovacs. Au fost cateva faze, dar asta este. Per total, cred ca au fost mai buni ca noi. E drept ca am avut si ghinion, am dat 3 bare in 3 de secunde", a spus Andrei Ivan.

"Este o dezamagire foarte mare. Nu am aratat nimic in prima repriza, ne-am trezit foarte tarziu. Ne-a mai ramas un meci, trebuie sa castigam.

Imi pare rau ca nu am marcat la faza la care am dat de 3 ori in bara. Cred ca puteam scoate egalul, ba chiar puteam sa castigam daca dadeam gol atunci.

Le multumim suporterilor ca au fost alaturi de noi", a spus si Alex Baluta.