Totul pe ultima clipa! Sindromul romanesc din Europa: traim anual un deja vu continua in Europa

Data publicarii: Sambata 30 Noiembrie 2019, 16:47
Data actualizarii: Sambata 30 Noiembrie 2019, 17:10

Traim anual un deja vu continu in Europa. De data aceasta protagonista este CFR Cluj.

Articol publicat de Casian Soneriu

CFR a mai avut nevoie de un punct pe terenul celor de la Lazio, iar baietii lui Petrescu au intrat tematori pe teren. O prima repriza stearsa cu un gol primit usor si o repriza secunda total diferita.

Acum urmeaza un ultim test, pentru ca a trebuit sa facem lucrurile in stilul caracteristic si am lasat presiunea pe ultimul meci.

Celtic vine la Cluj, dar vin cu ganduri clare de razbunare dupa ce Deac si compania i-au scos din cursa pentru Champions League.

Daca ne uitam pe lista cu agentiile de pariuri legale in Romania vom vedea ca Celtic este clar favorita, totusi este formatia care a reusit sa castige la pas grupa. Dar sa speram ca odata calificati, oaspetii n-o sa vina la Cluj cu prima echipa.

Ramane de vazut ce o sa se intample pe Arena Dr. Constantin Radulescu. Speram sa nu vedem acelasi scenariu de care ne-am tot saturat in Europa. Cu echipa Romaneasca invinsa in ultimele minute. Vedem acelasi lucru si la nationala.

Gol primit de la Norvegia in prelungiri cand parea ca planeta s-a aliniat pentru ca noi sa mergem de pe locul 2 la Euro, CFR invinsa de Slavia Praga in retur dupa ce in tur Omrani ratase un penalty si exemple sunt cu nemiluita.
Statistica arata ca in meciurile dintre Celtic si CFR, formaatia din Cluj are doua victorii in timp ce o partida s-a terminat la egalitate, iar in ultimul duel dintre cele doua s-a impus Celtic.

Partida dintre CFR si Celtic se va juca joi 12 decembrie de la ora 20:00 si o puteti urmarii live text pe Sport.ro.