Tamas si Grigore, out cu CFR! LPF le-a respins memoriul!

Dinamo Gabriel Tamas Superliga
Data publicarii: Miercuri 12 August 2009, 19:57
Data actualizarii: Miercuri 12 August 2009, 20:02

Jucatorii echipei Dinamo, Gabriel Tamas si Dragos Grigore, au primit cate doua etape de suspendare si au fost amendati fiecare cu suma de 900 de lei de catre Comisia de Disciplina a LPF, pentru cartonasele rosii primite la meciul cu International Curtea de Arges, din etapa a II-a a Ligii I.

Comisia de Disciplina a LPF a decis, miercuri, respingerea memoriului formulat de FC Dinamo de anulare a cartonaselor rosii primite de cei doi jucatori.

Jucatorul Dragos Grigore a primit cartonasul rosu in minutul 12 al meciului cu International Curtea de Arges, pentru un atac cu picioarele inainte asupra lui Stoianof, in timp ce Gabriel Tamas a fost eliminat in minutul 44 de arbitrul Teodor Craciunescu , dupa ce capitanul formatiei din Soseaua Stefan cel Mare l-a calcat tot pe Stoianof, care a cazut in urma unui duel cu fundasul dinamovist.

De asemenea, directorul general al FC Dinamo, Petre Buduru, a fost sanctionat cu patru etape de suspendare si a primit o amenda de 2.400 de lei, pentru ca a patruns in vestiarul arbitrului la finalul jocului cu International Curtea de Arges, pierdut de dinamovisti cu scorul de 0-1.