Prima victorie pentru Dinamo! Bilinski si Serban au marcat golurile dinamovistilor! Dinamo 2-1 Korona Kielce

Superliga
Data publicarii: Joi 30 Ianuarie 2014, 17:37
Data actualizarii: Joi 30 Ianuarie 2014, 18:53

► Fotbal in jurul lumii: de la Hollywood la Amsterdam! SUA – Coreea de Sud, sambata 00:00, si Utrecht –Ajax, duminica 13:30, LIVE Sport.ro si Voyo.ro!

Dinamo a castigat primul meci din acest cantonament. Polonezii de la Korona au deschis scorul inca din minutul 5. Jucatorii lui Stoican au atacat periculos de mai multe ori, iar in minutul 33, au egalat dupa o executie buna a lui Serban. Intrat in repriza a doua, Bilinski a marcat primul gol pentru noua sa echipa.

Urmatorul meci din acest cantonament este cu Dinamo Kiev.

LIVE TEXT

Min 85. Aldas trimite cu capul din careu, peste portarul Naumovski. Golul este anulat pentru fault in atac.

Min 55. GOOL Dinamo! Bilinski suteaza in bara din dreapta, iar mingea sare norocos tot la el. Atacantul inscrie fara probleme.

Min 45. Velici suteaza de la marginea careului, dar mingea se duce in bara.

Min 33. GOOOL DINAMO! Serban executa perfect o lovitura libera de la 25 de metri.

Min 5. GOL Kielce! Kielb deschide scorul cu un sut puternic la coltul lung.

Min 1.  Incepe meciul

FC DINAMO Bucuresti: Balgradean – Rus, Thicot, Diakhate, Grecu – I. Serban, Boubacar, S. Filip – Velici, Tucudean, Rotariu

Rezerve: Naumovski, Samoila – Barboianu, Nedelcearu, Asanovic, A. Radu, Krausz, D. Buia, Cherchez, Thomas, Bilinski