"Sufletul meu este aici" Ce a transmis Antonio Sefer după victoria Rapidului

Rapid Antonio Sefer Superliga Superliga Antonio Sefer
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 10:50
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 11:02

Rapid București a pășit învingătoare în fața lui CS Mioveni din etapa a 11-a a Superligii, scor 2-1.

Rapid s-a văzut condusă în minutul 23 în Giulești în urma golului marcat de Scarlatache, însă, în minutul 34, Pop a văzut cartonașul roșu, iar Antonio Sefer a restabilit egalitatea ulterior (39').

În minutul 87, Luckassen a majorat diferența și a blocat tabela la 2-1. Rapidiștii au înregistrat, astfel, 24 de puncte în campionat, după ce au securizat trei puncte cu Mioveni.

La finalul meciului, Antonio Sefer și-a exprimat părerea despre evoluția "alb-vișiniilor" și a evidențiat faptul că sufletul său se află la această echipă.

Sefer: „Nu am vrut să plec din toată inima”

„A fost o victorie importantă pentru noi. Cu echipele mici se câștigă un campionat! A fost un meci greu, știam de la început că se vor apăra, dar am pregătit foarte bine meciul. Știam că vom marca la un moment dat, avem jucători foarte talentați și avem încredere unul în celălalt

Nu am vrut să plec din toată inima, sufletul meu este aici, la Rapid. Le mulțumesc suporterilor că au încredere în mine, staff-ului și conducerii pentru că mi-au acordat noul contract. Sper ca alături de echipă și de staff să facem o figură frumoasă.”, au fost cuvintele lui Antonio Sefer.

Rapid - CS Mioveni 2-1

Cu această victorie, Rapid rămâne pe locul doi în clasamentul Superligii, fiind la egalitate de puncte cu Farul Constanța. După 11 etape, dobrogenii dețin golaverajul în fața giuleștenilor.

De cealaltă parte, CS Mioveni se află în zona fierbinte, pe locul 15, cu șase puncte. În următoarea partidă se vor confrunta cu FCU Craiova (1.10 / 18:00), iar Rapidul se va duela cu Chindia Târgoviște (1.10 / 18:00)