"E o bătaie de joc!". Ce l-a deranjat pe Cristi Săpunaru după victoria cu CS Mioveni

Cristi Sapunaru CS Mioveni Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Septembrie 2022, 23:57
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 00:06

Rapid Bucureşti a învins-o la limită pe CS Mioveni, scor 2-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii din România.

CS Mioveni a deschis scorul prin fundaşul Adrian Scarlatache (minutul 23), în urma unui corner, dar a rămas în zece oameni în minutul 34, când Vlad Pop a primit al doilea cartonaş galben. Rapid a egalat la scurt timp, prin Antonio Sefer (minutul 39).

Echipa antrenată de Adrian Mutu a marcat golul victoriei pe final, prin atacantul olandez Kevin Luckassen (minutul 87), la primul său meci pentru Rapid, după ce Cristian Săpunaru a trimis în bară.

Reacția lui Cristi Săpunaru după victoria cu CS Mioveni

"Meci greu, suporterii ne-au ajutat enorm, le dedicăm victoria. Problema a fost că nu am reușit să înscriem mai repede, obiectivul nostru a fost să câștigăm la o diferență mai mare. Nu ne interesează pe ce loc suntem, important e să ne îndeplinim obiectivul, play-off-ul.

Nu am nimic de comentat despre situația de la Craiova, vreau doar să specific că la aniversarea lui Gigi Corsicanu am ajuns la ora 23 acasă. E o bătaie de joc ce s-a spus, o pot suna pe soția mea", a declarat căpitanul giuleștenilor, la DigiSport.