Stupoare după repriza din Giulești: "Rapid, dezamăgire! Neașteptat de slabă"

Rapid Farul Constanta Florin Bratu Superliga
Data publicarii: Vineri 15 Martie 2024, 21:40
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2024, 21:39

Rapid a arătat modest în prima repriză a meciului cu Farul, disputat în Giulești.

După primele 45 de minute, Farul a condus în Giulești cu 1-0, grație golului marcat de Louis Munteanu, în minutul 23. Rapid nu a pus mari probleme la poarta lui Buzbuchi și a fost departe de evoluția din derby-ul cu FCSB, de săptămâna trecută, câștigat categoric, 4-0.

Florin Bratu, la pauza meciului Rapid - Farul: "Dezamăgirea este Rapid, o repriză neașteptat de slabă"

La pauza meciului, Florin Bratu (44 de ani), campion cu Rapid, și-a arătat surprinderea față de evoluția giuleștenilor din prima repriză.

"O primă repriză neașteptat de slabă a Rapidului. Mi se pare că au fost surprinși de agresivitatea celor de la Farul, cel puțin la mijlocul terenului, acolo unde Queiros și Grameni au făcut o primă repriză extrem de exactă. Au fost aceste contre rapide pentru Louis Munteanu, care are o stăpânire de sine fantastică în careu.

Mi-a plăcut Farul, mi-a plăcut că a știut exact ce vrea de la jocul acesta. Sincer, dezamăgirea este Rapid", a spus Florin Bratu, la Digisport.

Imediat după pauză, Cristiano Bergodi a făcut două modificări în echipa Rapidului. Au ieșit Florent Hasani și Jakub Hromada, iar în locul lor au intrat Alexandru Albu, respectiv Claudiu Petrila.

Rapid - Farul  | Echipele de start

• Rapid: Aioani - Braun, Săpunaru, Iacob, Bădescu - Hromada, Hasani, Oaidă - Krasniqi, Rrahmani, Papeau
  • Rezerve: Drăghia, Borza, Cristea, Grigore, Djokovic, Albu, Funsho, Petrila, El Sawy, Cîrjan, Burmaz, Onea
  • Antrenor: Cristiano Bergodi
  • Farul: Buzbuchi - Boli, M. Popescu, Gustavo Marins, G. Ganea - Vînă, Queiros, Grameni - Deaconu, L. Munteanu, Cojocaru
  • Rezerve: Mușat, Dănuleasă, Grosu, Casap, Budescu, Andronache, Rivaldinho, Banu, N. Popescu, Stoian, Kiki
  • Antrenor: Gheorghe Hagi