Stoichita: "Am luat un gol stupid! Kapetanos e indispensabil!"

Ciprian Tatarusanu MIhai Stoichita Steaua Superliga
Data publicarii: Luni 12 Aprilie 2010, 22:52
Data actualizarii: Luni 12 Aprilie 2010, 23:29

STEAUA 2-1 POLI IASI | Stoichita a explicat la Sport.ro de ce l-a schimbat pe Karamyan in repriza a doua si ce crede despre golul fantastic dat de Paun in Ghencea.

"Puncte meritate, desi au fost doua reprize diametral opuse. In prima repriza am fost confuzi, am luat si un gol stupid, care a dus la o degringolada in echipa noastra. Nu stiu daca Tatarusanu a gresit, o sa revad faza, dar nu e norma sa iei gol de la 35-40 de metri. In partea a doua am aratat un joc mai elaborat. Nu pot sa schimb ceva cu sapte etape inainte de final, mai ales ca am obtinut 52 de puncte cu aceasta tactica. Trebuie doar sa mai imbunatatim unele lucruri. Kapetanos este un jucator indispensabil, am construit jocul in jurul lui, dar am zis sa-l menajez in meciul asta. Pe Karamyan l-am schimbat pentru ca a neglijat faza de aparare, iar Toja are aliura de mijlocas, nu de atacant, ca Arman", a spus Stoichita la Sport.ro