CFR, LIDER in Liga I: CFR 2-0 Pandurii! Kapetanos, trei goluri de la reluarea campionatului!

Superliga
Data publicarii: Sambata 17 Martie 2012, 17:52
Data actualizarii: Sambata 17 Martie 2012, 19:24

Dupa o prima repriza foarte modesta, CFR si-a revenit la timp si a obtinut trei puncte in fata echipei lui Grigoras. Sougou a deschis scorul dupa o greseala de incepator a luI Cardoso, iar Kapetanos a inchis tabela cu un gol in prelungiri.

Cfr Cluj: Beto - Maftei, Cadu, Diogo, Camora - Celestino, Peralta - Sougou, Rui Pedro, Bastos - Kapetanos
Rezerve: Stancioiu, Panin, Vranjes, G. Muresan, Hora, Ronny, L. Ganea

PANDURII: Mingote - V. Alexandru, Viera, Cardoso, Nistor - Pintilii - Ungurusan, Maxim, Lemnaru, Batin - Ibeh
Rezerve: Lazar, C. Cristea, Neagu, Avramescu, I. Rada, Unguru, Tataru

FAZELE MECIULUI:

'90+3: GOL CFR! Kapetanos este nemarcat in centrul careului, primeste mingea si il invinge pe Mingote. Este al treilea gol marcat de atacantul grec de la reluarea campionatului.

'85: Beto s-a accidentat, dar este nevoit sa ramana in poarta pana la sfarsit, pentru ca Jorge Costa a efectuat toate modificarile

'75: «» Iese Rui Pedro, intra Vranjes

'70: «» Iese Lemnaru, intra Unguru

'68: «» Maftei este inlocuit de Panin

'62: «» Iese Ibeh, intra Neagu

'62: «» Iese Cardoso, intra Cristea

'58: GOL CFR! Cardoso greseste ca un incepator la 20 de metri, Sougou profita de eroare, patrunde in careu si il invinge pe Mingote cu un sut plasat

'47: Kapetanos cere pentru a doua oara penalty, dupa un duel cu Viera. Robert Dumitru lasa jocul sa continue.

PAUZA | Repriza se incheie intr-un cor de fluieraturi din partea suporterilor clujeni, care sunt total nemultumiti de ceea ce au vazut in primele 45 de minute. Echipa lui Grigoras a dominat prima parte si a dat senzatia ca poate pleca din Gruia cu toate cele trei puncte.

'43: Alexandru Vlad trimite o centrare cu mult efect de pe partea stanga, mingea ia o traiectorie surprinzatoare si se duce spre poarta clujenilor; Beto respinge cu dificultate de langa bara.

'34: Batin are o ocazie mare de gol. Sutul sau din marginea careului este deviat de Diogo in corner.

'24: ... Pintilii

'21: ... Maftei vede galben

'13: Kapetanos cade usor de langa Pintilii si cere penalty, arbitrul Robert Dumitru face semn ca jocul poate continua

'7: Echipa lui Grigoras incepe tare si are prima ocazie a meciului. Nistor suteaza plasat de la 25 de metri, insa Beto reuseste sa respinga de langa bara.

'1: A inceput partida din Gruia