Steaua face SHOW in primul amical din Anglia! Mihai Costea a dat un hattrick, Iancu a reusit un gol NEBUN! Steaua 4-1 Livingston! Tanase a fost eliminat!

Steaua Livingstone Mihai Costea Superliga
Data publicarii: Duminica 30 Iunie 2013, 21:39
Data actualizarii: Luni 01 Iulie 2013, 09:25

►Stadionul e prea mic! SuperCupa Romaniei: STEAUA - PETROLUL, miercuri 10 iulie 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro

Echipa probabila a Stelei: Tatarusanu - Rapa, Gardos, Bratu(Chiriches), Parvulescu(Latovlevici) - Radut(Tanase), Prepelita - Adi Popa, Stanciu, Iancu - M. Costea

FAZELE MECIULUI

Min 76. ||| Tanase este eliminat pentru proteste!

Min 66. Tanase a sutat din lovitura libera, un jucator de-al scotienilor a respins cu capul in corner

Min 65. Costea primeste mingea de la Mihai Costea si este faultat la marginea careului

Min 64. Scos la pauza, Rapa este din nou introdus pe teren in locul lui Gabi Iancu

Min 61. Executie superba a lui Tanase - lob de la marginea careului la coltul lung, mingea trece putin pe langa poarta

Min 58. Iese Tatarusanu, intra Nita

Min 57. GOOL Steaua! Prepelita insista foarte bine la o minge, Costea primeste mingea si il executa pe portarul scotienilor

Min 46. GOOL STEAUA! Mihai Costea reuseste dubla dupa o reluare din apropiere

Repriza a doua a inceput dupa doar 10 minute de pauza. Au intrat Cristi Tanase si Vlad Chiriches in locul lui Rapa si Doru Bratu

Min 43. GOOL STEAUA! Gabi Iancu inscrie dintr-o lovitura libera din unghi, la 3m de tusa - Jamieson se astepta la o centrare, Iancu a trimis insa pe coltul scurt si l-a invins pe portarul scotienilor!

Min 41. Faza frumoasa a Stelei, Stanciu trimite o centrare pe jos in careu insa scotienii resping

Min 39. Stanciu trimite o pasa la intalnire pentru Iancu, Jamieson iese si reuseste sa ajunga inaintea stelistului la minge

Min 37. GOOL STEAUA! Gafa imensa in apararea scotienilor, un fundas incearca sa trimita spre propriul portar, Costea intercepteaza, il dribleaza pe Jamieson si trimite in poarta goala

Min 34. Sut slab pe centrul portarii lui Tatarusanu, portarul Stelei prinde fara probleme

Min 33. Stanciu incearca sa trimita o pasa decisiva printre mai multi adversari pentru Adi Popa, aceasta este deviata, Adi Popa nu reuseste sa trimita puternic iar Jamieson prinde

Min 19. Latovlevici suteaza slab, mingea ajunge la Mihai Costea care e singur la 16m, sutul sau este respins cu un reflex incredibil de Jamieson!

Min 17. Radut suteaza de la marginea careului, Jamieson respinge in fata, Adi Popa trimite din prima insa peste poarta

Min 16. Cele mai bune faze pentru Steaua - mai intai, Stanciu scapa singur cu portarul, incearca sutul la coltul lung insa portarul scotienilor respinge. Peste cateva secunde, acelasi Stanciu suteaza de la marginea careului, insa Jamieson respinge

Min 15. Centrare cu exteriorul a lui Adi Popa in fata portii, apararea scotienilor respinge

Min 13. Lovitura libera de la 25m pentru Steaua, Prepelita suteaza insa in zid

Min 12. Intrare foarte dura a unui jucator al scotienilor la Adi Popa. Iancu bate lovitura libera spre Gardos, acesta nu reuseste insa sa reia spre poarta

Min 9. Prepelita se resimte dupa o ciocnire cu un coleg

Min 4. Parvulescu este inlocuit de Latovlevici! Fundasul Stelei s-ar putea sa se fi lovit - nu este insa exclusa o pedeapsa a lui Reghe, Parvulescu fiind depasit usor la golul scotienilor

Min 4. Steaua ajunge in atac iar Talbot este aproape de autogol

Min 3. GOL LIVINGSTON! Scotienii deschid scorul dupa o faza suberba la care jucatorul cu numarul 10, O'Brien, al lui Livingston l-a depasit si pe Tatarusanu

Steaua se pregateste de noul sezon in Anglia, acolo unde va disputa si trei partide amicale. Astazi e prima dintre ele, cu scotienii din liga a doua de la Livingston.

Ramas fara Rusescu, dar si fara atacantii promisi de MM, Reghecampf va incepe meciul cu Mihai Costea in atac. Tatu este accidentat iar Nikolici inca nu a facut rost de viza pentru Marea Britanie.