Steaua a castigat un punct controversat: "N-a fost penalty!" Semnalul de ALARMA tras de Reghe inainte de meciul cu Basel:

Steaua corona brasov Laurentiu Reghecampf Superliga
Data publicarii: Duminica 03 Noiembrie 2013, 09:10
Data actualizarii: Duminica 03 Noiembrie 2013, 09:08

Jerry Gane: "Am meritat un punct"
Reghecampf: "Trebuie sa schimbam multe pana la meciul cu Basel"

CORONA 1-1 Steaua | Liderul din Liga 1, Steaua, a obtinut un punct norocos in deplasarea de la Brasov, Stanciu reusind sa egaleze dupa pauza dintr-un penalty contestat.

"Steaua a avut doua ocazii clare. in rest, au controlat jocul, dar nu ne-au pus in pericol. Am obtinut un punct meritat, e foarte mult pentru noi. N-a fost penalty!!! Dar, sa nu vorbim aiurea. Daca cineva mi-ar fi spus inainte de meci sa iau un punct, l-as fi luat fara discutie. Nu vreau sa comentez de arbitri, daca nu ne dadeau gol din penalty, poate ne dadeau la alta faza" a spus antrenorul gazdelor, Jerry Gane.

"Trebuie sa schimbam foarte multe pana la meciul cu Basel. Sunt foarte multe de spus, dar concluzia e ca am facut un meci foarte slab si nu cred ca meritam mai mult.

Nu stiu daca la Kapetanos era offside in prima repriza daca ar fi bagat mingea in poarta la ratarea lui tanase, nu-mi dau seama, el mi-a spus ca de aia nu a incercat sa introduca mingea in poarta. Trebuie sa fim mult mai atenti, nu cred ca Steaua trebuie sa aiba o asemenea atitudine impotriva unui adversar care nu se ridica la nivelul nostru.

Szukala s-a pozitionat prost, trebuia sa dea cu stangul, am auzit ca a strigat si Tatarusanu, probabil voi discuta cu el. Speram ca Lukasz pana miercuri sa fie ok, e un joc foarte important pentru noi, mai ales ca cei de la Basel au un atacant foarte puternic, foarte bun cu capul.

Principalul obiectiv e sa castigam campionatul, nu avem voie sa facem greseli. Incercam sa nu mai facem greseli, sa luam puncte" a spus Laurentiu Reghecampf.

corona cu ne-a surpri cu abs nimic, ne-au surprins juc nostri.