Steaua 1-0 Debrecen! GOL FABULOS marcat de Bicfalvi! Declaratia lui Ilie Stan dupa ce meciul a fost suspendat la pauza din cauza ploii:

Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 20:51
Data actualizarii: Miercuri 08 Februarie 2012, 23:10

Steaua a terminat stagiul din Antalya cu doar 45 de minute in fata lui Debrecen, meciul fiind suspendat din cauza ploii.

"Pe undeva ne afecteaza acest meci de doar 45 de minute pentru ca nu le-am dat 90 de minute jucatorilor inainte de Twente. A fost o perioada buna, cu antrenamente grele, cu adversari puternici, sper sa se vada acest lucru si la jocul cu olandezii.

Intr-o luna de zile am reusit sa acopar pregatirea fizica. Daca vom alerga cu Twente vom avea o sansa buna. Jucatorii sunt indeajuns de inteligenti sa stie sa treaca peste aceasta perioada grea din punct de vedere meteorologic. Sunt multumit de toti jucatorii, vom pune la punct echipa si jucatorii inainte de meciul cu Twente. Latovlevici e 70% gata de joc, nu sunt sigur ca va incepe Brandan pe stanga in aparare, poate intra Iasmin.

L-am analizat pe De Jong, o sa vedem cum il blocam dar in acelasi timp si ei trebuie sa se gandeasca in ce fel vor putea sa ne blocheze pe noi!", a declarat Ilie Stan dupa meci, pentru Sport.ro

!   Meciul a fost suspendat la pauza din cauza ploii torentiale! Jucatorii au ramas la cabine!

PAUZA! Steaua a facut un joc slab in prima repriza, fiind salvata de super executia lui Bicfalvi! Apararea si-a facut bine treaba insa in atac Tanase, Rusescu, Tatu si Mihai Costea au fost aproape inexistenti.

'45 ATACUL Stelei: Steaua agolmereaza jumatatea lui Debrecen si recupereaza mingea foarte bine! Tanase nu reuseste sa intre in joc, Tatu nu are spatii, Mihai Costea este inexistent.

'40 Tanase executa foarte prost o lovitura libera de la 17 metri!

Userul Sebyca a comentat: sa vad ce mai zice acum Becali de Bicfalvi!! Sa mai dea un gol si asta e, tata! E bun!

'37 GOOOOOOOOOOOOL Steaua! Bicfalvi catapulteaza o minge DIRECT in vinclu, de la 20 de metri!!!

'36 CE OCAZIE PENTU STEAUA! Tatu reia cu capul din 10 metri insa portarul lui Debrecen!!

'35 OCAZIE pentru Steaua! Tanase centreaza la bara a doua insa Rusescu nu isi calculeaza bine pasii si loveste gresit mingea cu capul!
 !  Ploua torential in Antalya! Jocul se poate opri la pauza daca vremea nu se va mai domoli!

'30 MIJLOCUL Stelei: Bicfalvi este cu o viteza in urma, fiind nevoit sa faulteze destul de des. Prepelita pare cel mai ofensiv mijlocas, in timp ce flancurile Tanase si Rusescu sunt la pamant!

Userul Lory06 a comentat: Brandan e de parte cel mai bun de pe teren.

... Dananae pentru un fault grosolan la mijlocul terenului

+  Nikolic este lovit inca o data peste genunchi si este schimbat.    >    Mihai Costea

'25 OCAZIE pentru Debrecen, dupa o lovitura de cap ce a trecut putin peste bara!

'20 Debrecen domina teritorial ultimele minute, Tatu se zbate in atac insa fara prea mari rezultate.

!  A inceput sa ploua torential in Antalya

'15 DEFENSIVA Stelei: Chiriches il dubleaza bine pe Dananae pe dreapta. Geraldo este si el destul de sigur pe centru iar Brandan joaca mai mult ofensiv.

'10 Steaua plimba mingea destul de bine insa nu si-a creat nicio sansa de gol pana acum. Tanase, Tatu sau Prepelita inca nu au intrat in joc.

+  Nikolic revine pe teren

+  Nikolic ramane intins pe jos dupa ce este lovit peste genunchi de un adversar.

'5 Brandan este cel mai bun stelist in debutul meciului. Ambele echipe sunt precaute in acest debut de meci.

'0 A inceput meciul

!  Debrecen este neinvinsa in Ungaria, avand 12 victorii si 5 egaluri in turul de campionat