Șoc la Craiova! Starul Juan Bauza rupe tăcerea: "Joc singur în echipa asta, restul sunt «bullshit»!"
![Șoc la Craiova! Starul Juan Bauza rupe tăcerea: Joc singur în echipa asta, restul sunt laquo;bullshit raquo;! Juan Bauza FCU Craiova 1948 Nicolo Napoli vlad achim](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/03/19/image_galleries/809167/soc-la-craiova-starul-juan-bauza-rupe-tacerea-joc-singur-in-echipa-asta-restul-sunt-bullshit_size6.jpg)
Nervii au cedat la finalul meciului dintre Petrolul și FCU Craiova, iar Juan Bauza, mijlocașul ofensiv argentinian în vârstă de 27 de ani, a avut un dialog aprins cu suporterii olteni la Ploiești.
Juan Bauza a ajuns la limită: "Joc singur!"
După înfrângerea cu scorul de 0-1, Bauza a răbufnit la adresa echipei sale, susținând că el joacă singur în echipă și că ceilalți sunt "bullshit" (n.r. "de rahat"). Această declarație a venit în contextul unei serii dificile pentru FCU Craiova 1948, care a acumulat doar 4 puncte din ultimele 30 posibile și a înregistrat 7 meciuri consecutive fără victorie.
"I am playing alone! The rest are bullshit!" (nr. "Joc singur. Restul sunt de rahat!") a exclamat decarul lui FCU, conform gsp.ro
Ce a avut de spus Nicolo Napoli la finalul meciului
Incidentul a avut loc la capătul unui meci modest pentru Bauza, care nu a reușit să iasă în evidență și să contribuie la faza ofensivă a echipei sale. La finalul partidei, antrenorul Nicolo Napoli și mijlocașul Vlad Achim au fost întrebați despre incident și despre atmosfera tensionată din vestiar.
Napoli a subliniat frustrarea din echipă și dificultățile întâmpinate în ultima perioadă, exprimându-și totodată încrederea că echipa poate reveni pe drumul cel bun în următoarele etape.
„Eh... Mai mulți. Bineînțeles, suntem frustrați. Am venit cu gânduri de play-off din vacanță, dar am avut foarte multe înfrângeri la rând și dintr-odată ne-am trezit într-o situație complicată”, a afirmat Vlad Achim, fotbalistul celor de la FCU.
„În vestiar vorbim. Cine a țipat? Sunt chestiuni personale”, a spus și Napoli despre nervii din sânul echipei.
"Băieții au făcut o primă repriză foarte bună, dar am luat gol. Repriza a doua nu mi-a plăcut, am fost relaxați, am încercat să egalăm, dar nu am putut. În prima repriză am avut ocazii, am jucat, dar în partea a doua Petrolul s-a apărat bine, iar noi nu am creat ocazii.
Avem 15 zile în care putem lucra, încercăm să facem antrenamente bune pentru a urca în play-out. Vorbim cu preparatorul fizic și cu staff-ul și vom decide ce vom face. Eu nu vorbesc despre retrogradare. De ce? Avem jucători foarte buni, cred că ne putem salva." a adăugat Nicolo Napoli
Clasament Play-Out
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News