Semedo si Dayro, verigile slabe la Steaua! Il vrei pe Pedriel sau Kapetanos, titular?

Antonio Semedo Dayro Moreno Ricardo Pedriel Steaua Superliga
Data publicarii: Sambata 07 Februarie 2009, 09:00
Data actualizarii: Sambata 07 Februarie 2009, 09:47

Surpriza Pedriel a adus victoria Stelei in al doilea amical din Turcia!

Ricardo Pedriel a marcat primul sau gol pentru Steaua in amicalul de ieri cu scor 1-0, in fata croatilor de la Hajduk Split. In primja repriza cu Kapetanos, Semedo si Dayro Moreno in teren Steaua a dezamagit dupa ce oamenii lui Lacatus au irosit mai multe sanse bune de a inscrie si au permis croatilor sa se apropie periculos de poarta lui Zapata. Semedo a fost individualist iar Dayro Moreno are in continuare probleme: tine mult de minge si nu alearga.

In repriza a doua fata Stelei s-a schimbat: Ochirosii, Szekely si Pedriel au facut Steaua mai periculoasa in atac. Bolivianul care a mai marcat doar la Steaua 2, Pedriel, a trimis mingea in poarta cu capul, din 8 metri, dupa o centrare de manual a capitanului Petre Marin, singurul stelist care a evoluat 90 de minute.Crezi ca Pedrielpoate fi titular la Steaua?