Sahtior a umilit-o pe Pandurii! In minutul 36 era deja 4-0! Jucatorii lui Lucescu au purtat banderole in amintirea lui Maicon:

Pandurii Targu Jiu Sahtior Donetk Superliga
Data publicarii: Duminica 09 Februarie 2014, 20:26
Data actualizarii: Duminica 09 Februarie 2014, 20:35

► Luni, LIVE de la Tribunal la Sport.ro, www.sport.ro si m.sport.ro: Dosarul Transferurilor, episodul 66! Final de Dosar?

Sahtior a castigat cu 5-1 meciul cu Pandurii, in amicalul din Antalya. La pauza, scorul era deja 4-0, dupa doua goluri ale lui Ferreyra, Eduardo si Bernard.

Dupa pauza, Eduardo a mai reusit un gol. Singurul fotbalist de la Pandurii care a reusit sa marcheze este Breeveld, dupa un sut din afara careului. Jucatorii lui Mircea Lucescu au purtat banderole negre in amintirea lui Maicon.

Doua amicale mai are de jucat echipa lui Pustai, cu Vardar Skopje si Cernomorets Odessa.

Echipe de start:

Pandurii: Stanca – Ungurusan, Christou, Erico, Momcilovic – Anton, Breeveld – Buleica, Nistor, Ciucur – Bud

Sahtior: Kanibolotskiy – Kobin, Kryvtsov, Chygrynskiy, Shevchuk – Fernando, Stepanenko, Bernard – Eduardo, Ilsinho, Ferreyra