Superliga "Sa se schimbe anumiti jucatori!" Reactia lui Gaman dupa remiza cu Craiova! ATAC DUR la patronul Niculae: "A venit, ne-a promis, au ramas promisiunile!"
Data publicarii: Luni 18 Ianuarie 2021, 22:24
Data actualizarii: Luni 18 Ianuarie 2021, 22:25

Astra si Craiova au remizat in ultima etapa.

Souza a deschis scorul pentru echipa lui Neagoe din centrarea perfecta a lui Budescu, insa Cicaldau a dat lovitura in ultimul minut de prelungiri al primei reprize, stabilind astfel si scorul final, 1-1.

Valerica Gaman a vorbit la finalul partidei, dezamagit de remiza obtinuta, jucatorul a declarat ca noile transferuri trebuie sa aduca prospetime echipei si punctele visate.

Totodata, fotbalistul a atacat din nou conducerea, care nu si-a indeplinit promisiunile facute inainte de meciul cu FCSB.

"Mie imi pare rau ca nu am castigat, daca intram cu 1-0 la pauza cred ca am fi castigat. A fost un moment de neatentie, se intampla la fotbal.

Trebuie sa ne adaptam, avem un lot mai numeros, au mai venit niste jucatori, speram sa ii inregistreze mai repede, sa se schimbe anumiti jucatori si sa ne dea prospetime. Probabil e un an de reconstructie, eu sper pana la final. Mai sunt 13 meciuri, de ce sa nu speram? Diferenta e foarte mica.

Nu stiu ce inseamna liniste, ni s-au promis lucruri, nu s-au concretizat, inca le asteptam. Trebuia sa se concretizeze inainte de meciul cu Steaua, nu au mai venit. A venit inainte de meciul cu Steaua la noi, ne-a promis anumite lucruri, dar a ramas la stadiul de promisiune", a spus Gaman la finalul meciului.