Reghecampf a luat "foc" dupa 1-1 cu Dinamo: "Papp a gresit la gol, Hamroun se crede la gradinita, Stanciu nu a jucat nimic in repriza a doua"

Superliga
Data publicarii: Duminica 06 Martie 2016, 22:50
Data actualizarii: Duminica 06 Martie 2016, 22:54

Dinamo 1-1 Steaua, in derbyul Romaniei.

"S-a terminat 1-1, un rezultat care nu ne avantajeaza. Am iesit putin sifonati, avem un jucator suspendat, unul accidentat, sper sa nu fie ceva grav. Deocamdata nu stiam ce s-a intamplat dar nu e genunchiul, e ceva muscular. Nu pot sa va zic ce se intampla. Nu e normal ca un arbitru de asemenea nivel sa trimita la cabine un jucator care a luat rosu. Hategan a facut o greseala foarte mare. Nu am nimic cu Danciu, nici nu l-am vazut, a fost un accident.

Hamroun trebuie sa inteleaga ca nu suntem la gradinita, la fel cum nu se poate intampla asta la Papp, nu se poate sa stai pe doua picioare si sa astepti o minge plouata. Nita ne-a ajutat foarte mult dar am luat doar un punct. E un lucru pozitiv ca au fost fanii langa noi, ne va ajuta pe teren, vrem sa avem cat mai multi fani.

Meciurile cu Astra sunt foarte importante, fiecare etapa din playoff este o finala. Sunt multe meciuri de jucat, si celelalte echipe vor juca agresiv ca cei de la Dinamo, vom vedea. Sper ca pana la final sa terminam pe primul loc.

Daca nu era portarul lui Dinamo in minutul 96 se termina 2-1 pentru noi, nu doar Nita ne-a salvat pe noi. D-aia avem portari, sa apere.

Offside n-a fost la gol, la Pintilii s-a acordat usor primul cartonas. Au fost faulturi si de o parte si de alta. La Filip sunt faze unde nu poti sa inchizi ochii, a lovit de la spate, trebuia sa il scoata de pe teren nu sa il lase sa provoace, a facut o mare prostie Hategan.

Nicusor a facut o repriza foarte buna, a doua repriza nu a mai fost asa de inspirat, trebuie sa lucram sa jucam doua reprize, nu mi-a placut in a doua repriza.", a spus Reghecampf dupa meci.