Razvan Lucescu recunoaste: "Ultimele 15min au fost infernale, Ceahlaul ar fi trebuit sa egaleze!" Ce l-a scos din sarite de a fost trimis in tribune:

Rapid Superliga
Data publicarii: Duminica 28 August 2011, 22:42
Data actualizarii: Duminica 28 August 2011, 22:38

Ceahlaul 1-2 Rapid / Razvan Lucescu era fericit la finalul meciului de la Piatra Neamt dupa un meci pe care vroia neaparat sa-l castige!

Tehnicianul echipei Rapid, Razvan Lucescu, a declara dupa meciul cu Ceahlaul Piatra Neamt, castigat cu scorul de 2-1 ca isi dorea enorm victoria si ca ultimele 15 minute ale jocului au fost infernale, transmite corespondentul MEDIAFAX.

"A fost un joc de lupta. Venim dupa o perioada foarte incarcata, cu un meci la trei zile, a fost si foarte cald, dar tineam enorm de mult sa castigam cele trei puncte. Eram avertizati ca Ceahlaul este o echipa care alearga mult, cu jucatori care sunt luptatori, care se bat pentru orice minge in teren. in plus, au avut si o saptamana de liniste dupa victoria de la Vaslui. La 0-3 s-ar fi terminat jocul. Am cerut spirit de sacrificiu echipei, dar ultimele 15 minute au fost infernale, tinand cont de faptul ca gazdele erau disperate sa egaleze. Pana in minutul 75 jocul a fost controlat de noi, dar ultimul sfert de ora a insemnat alte fragmente de joc, in care gazdele ar fi trebuit sa egaleze", a spus Lucescu.
Razvan Lucescu a fost trimis in tribuna de arbitru in minutul 90, pentru proteste. La finalul meciului, el a coborat in teren in huiduielile publicului, s-a intors catre tribuna, a aplaudat si a ridicat degetul aratator in sus. "A fost un gest normal, m-am bucurat de victorie, de reusita baietilor. Dar de ce nu spuneti ca timp de 90 de minute am fost injurat ca la usa cortului?", a mentionat tehnicianul.

Formatia Rapid a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 2-1 (2-0), echipa Ceahlaul Piatra Neamt, intr-un meci din etapa a V-a a Ligii I, in care tehnicianul Razvan Lucescu a fost trimis in tribuna pentru proteste, in minutul 90. Golurile echipei Rapid au fost inscrise de Herea '7 (penalti) si Surdu '30. Pentru Ceahlaul a marcat Barna, in minutul 67.

Sursa: Mediafax