Razvan acuza dur arbitrajul: "Nu v-am spus ca nu contam in lupta pentru titlu? Cu terenuri suspendate, arbitraje sunt cum sunt.." Fazele care l-au scos din minti:

Razvan Lucescu Rapid Superliga
Data publicarii: Luni 07 Mai 2012, 00:10
Data actualizarii: Luni 07 Mai 2012, 00:16

Rapid 1-1 FCM Targu Mures / Razvan Lucescu a ajuns in tribune la meciul din Giulesti pentru a 4-a oara in acest sezon

"Foarte mare dezamagirea. Nu un final nebun, ci nedrept. Am jucat in fata unei echipe mici, foarte bine organizata, care se preocupa doar sa distruga si sa joace pe contraatac.

Foarte greu de desfacut o astfel de echipa, bine pregatita fizica. Am avut si 4 ocazii mari in prima repriza si apoi am mai ratat si o faza la care am cerut penalty dar nu cred ca se impunea. O greseala copilareasca ne-a costat.

Am avut un contraatac pe care puteam sa facem 2-0. Nu este greseala in niciun caz al lui Dani Coman. Pentru cum s-a luptat, cum s-a muncit nu am ce sa reprosez.

Se joaca foarte des, cartonase multe, suspendari. Mi se pare ciudat ca o echipa care trage de timp sa primeasca 4 minute de prelungiri.
Nu contam la campionat, v-am spus. Terenuri suspendate, arbitrajele sunt cum sunt, cartonase peste cartonase.
Am fost eliminati pentru ca am protestat la deciziile din prima repriza, un adversar care a jucat dur nu a primit niciun cartonas galben in prima repriza, noi am primit la primul fault.

Nu cred ca a fost gol la Deac. Ma bucur pentru Pancu, imi pare rau ca rezultatul final nu a fost 1-0 pentru ca golul lui sa fie mai important.

Nu ma intereseaza daca cei de la Tg Mures au fost motivati suplimentar. Indiferent daca au fost motivati, ei trebuiau sa-si vada interesul.

Una e sa fi fost 1-1 in minutul 50 si alta e in minutul 94 dupa o faza banala" a spus Razvan Lucescu la Fanatik Show.