Rapa a debutat in tricoul Stelei: a jucat o repriza, apoi Reghe a revenit la varianta INTERZISA de Becali! Ce spune Meme despre prestatia lui Rapa:

Superliga
Data publicarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 22:44
Data actualizarii: Miercuri 23 Ianuarie 2013, 22:44

►Stai de sase sambata si duminica! 12 ore de fotbal demential in direct la Sport.ro si Voyo.ro, cu City, United, Liverpool, Arsenal si Ajax! Vezi programul AICI!

Cornel Rapa a debutat la Steaua in meciul cu Ferencvaros. Fundasul, adus la inceputul saptamanii cu 100.000 de euro de la Galati, a fost folosit titular, dar a iesit la pauza.

Rapa a avut o prestatie in nota echipei in prima parte a meciului. Nu a stralucit, ba mai mult, a fost unul dintre jucatorii care a gresit in seria de erori din defensiva Stelei la golul marcat de maghiari. Centrarea din care Somalia a facut 1-1 a venit de pe partea lui Rapa.

Dupa pauza, Laurentiu Reghecampf l-a scos pe Rapa si l-a introdus in teren pe Prepelita, cel mai folosit jucator pe postul de fundas dreapta in cantonamentul de la Marbella.

Prepelita pare a fi, in acest moment, prima solutie pentru Reghe in cazul in care Rapa nu se va integra pana la dubla cu Ajax. Asta in ciuda faptului ca patronul Gigi Becali a declarat raspicat ca nu mai vrea sa-l vada pe Prepelita pe postul de fundas dreapta.

"Rapa are o repriza jucata si un antrenament facut la Steaua, dar a jucat bine. Trebuie sa se puna la punct cu pregatirea fizica si va arata din ce in ce mai bine. Rapa este un copil bun si un baiat de bun simt si va face treaba la Steaua", a declarat Mihai Stoica la LookTV.