Superliga Bogdan Andone, dupa remiza alba cu Gaz Metan! Ce spune antrenorul Astrei despre prelungirea contractului
Data publicarii: Luni 15 Iunie 2020, 22:38
Data actualizarii: Luni 15 Iunie 2020, 22:46

Bogdan Andone a fost suspendat la meciul de astazi, locul sau pe banca fiind luat de secundul Vasile Maftei.

Bogdan Andone este la final de contract cu Astra, insa spune ca a ajuns la un acord cu clubul si prelungirea va fi semnata maine.

Tehnicianul s-a aratat dezamagit de jocul echipei sale de azi, pe care a acuzat-o de lipsa de prospetime, in ciuda faptului ca Astra a jucat din minutul 40 in superioritate numerica:

"Da, in principiu am ajuns la un acord comun, urmand ca maine sa incheiem. A fost extrem de dificil, lipsa de ritm.

Cred ca va fi nevoie de cel putin 2-3 meciuri ca sa ajungem la ritmul de joc necesar.

Cu totii ne-am dorit sa jucam in Europa, dar nu are nicio legatura cu meciul din aceasta seara.

Le-am cerut jucatorilor sa jucam mai repede in repriza a doua, sa jucam din 2-3 atingeri, dar faptul ca am venit dupa o pauza atat de lunga, lipsa ritmului si a prospetimii ne-a impiedicat sa avem mai multe ocazii de a marca.

Nu cred ca era normal ca antrenorul (n. r. Uhrin) sa vina direct din aeroport si sa stea pe banca. Noi am stat carantinati si am facut atatea teste", a declarat Bogdan Andone la conferinta de presa.