Porumboiu suparat:"Daca pierdem urmatoarele doua meciuri, suntem in afara Europei!"

Adrian Porumboiu Vaslui Superliga
Data publicarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 20:38
Data actualizarii: Miercuri 08 Aprilie 2009, 20:41

Finantatorul FC Vaslui, Adrian Porumboiu, crede ca unul dintre motivele pentru care formatia sa a jucat slab este faptul ca jucatorii au avut o saptamana libera in pauza de campionat prilejuita de partidele echipei nationale.

"Un joc inceput foarte bine de noi, care, dupa 2-0, parca se terminase. S-a intamplat ceva care mie-mi scapa. Nu inteleg de ce am avut caderea respectiva. Daca oaspetii egalau, era echitabil. Ii felicit pe cei de la Galati, au o echipa tanara, care le-a mai taiat din nas jucatorilor de la Vaslui.

Sper ca ai nostri sa fi inteles ceva din acest joc. Daca pierdem urmatoarele doua meciuri, suntem in afara Europei. Este nepermis cum au jucat ai nostri dupa 2-0, atunci cand au oprit motoarele. Nu avem scuze pentru evolutia din repriza secunda. Cred ca am facut o greseala ca am dat drumul jucatorilor acasa pentru o saptamana, in pauza de campionat. Nu se va mai intampla asta. Si-au iesit din ritm. Azi am avut noroc, dar nu poti sa ai tot timpul", a spus Porumboiu.