Petrolul, egal cu campioana Sloveniei: Bokila a marcat din penalty! Urmeaza meciul cu Partizan Belgrad!

Superliga
Data publicarii: Vineri 28 Iunie 2013, 08:25
Data actualizarii: Vineri 28 Iunie 2013, 08:25

►Stadionul e prea mic! SuperCupa Romaniei: STEAUA - PETROLUL, miercuri 10 iulie 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro

Petrolul a remizat aseara cu NK Maribor, campioana Sloveniei, scor 1-1, in al treilea meci din cadrul stagiului de pregatire din Slovenia.

NK Maribor a deschis scorul, in minutul 35, printr-un penalty transformat de Mezga. Petrolul a egalat in minutul 61, prin Bokila, tot din penalty

Cosmin Contra a inceput jocul cu urmatoarea formula: Pecanha - Geraldo, Hoban, Yamissi, Guilherme - De Lucas, Mustivar - R. Ramos, Younes, Grozav - Bokila.

In repriza a doua, pentru Petrolul au evoluat: Pecanha (Bornescu '60) - Naziri, Geraldo, Yamissi (Sandaza '63), Guilherme (Morar '63) - De Lucas (Ad. Cristea '63), Mustivar (Romario '54) - Boudjemaa (Roman '82), Younes (Cristescu '63), Grozav (Neag '63) - Bokila (Grecu '63).

Petrolul Ploiesti va sustine urmatorul meci amical duminica, in compania sarbilor de la Partizan Belgrad.