"Nu am mai jucat 90 de minute de șase luni". Denis Alibec, reacție sinceră după golul spectaculos marcat pentru Farul

Farul Constanta Denis Alibec fc voluntari Superliga
Data publicarii: Luni 22 August 2022, 21:58
Data actualizarii: Luni 22 August 2022, 22:13

Farul Constanța s-a impus cu 2-1 în meciul cu FC Voluntari, contând pentru etapa a șasea din Superliga.

După ce a fost condusă cu 0-1 la pauză, formația antrenată de Gheorghe Hagi a revenit în partea secundă, golurile victoriei fiind marcate de Denis Alibec și Ionuț Larie.

La finalul partidei, Denis Alibec a vorbit despre reușita sa, dar și despre aspectele la care mai are de lucrat pentru a reveni la forma optimă, pe care a arătat-o în trecut.

"Sunt foarte obosit. Nu am mai jucat 90 de  minute de șase luni. Mă bucur că am ajutat echipa să câștige și sperăm să facem un grup cât mai frumos și să umplem stadionul. Nu ne așteptam să fie așa agresivi cei de la FC Voluntari, să se închidă așa de bine. Nu am reușit să ne impunem jocul în prima repriză, dar în a doua parte, după ce am schimbat sistemul, s-a văzut.

Vot de încredere al lui Denis Alibec pentru Gheorghe Hagi

Sunt acasă și e normal să dau totul aici. M-am apucat de fotbal aici. Era și familia mea în tribune. Domnul Hagi este singurul în care am încredere, de aceea am ales să vin aici. Am cea mai mare încredere în el, dar este doar primul gol, nu am realizat nimic", a spus Denis Alibec, la DigiSport.