"Ne bazam pe 50.000 de oameni la meciul cu City" Ce spune Reghe dupa ce Tanase a debutat cu gol in Botosani 0-2 Steaua

Superliga
Data publicarii: Vineri 12 August 2016, 23:09
Data actualizarii: Vineri 12 August 2016, 23:21

Botosani 0-2 Steaua, dupa golurile lui Hamroun si Tanase. STEAUA - MAN CITY, marti la ProTV de la 21:45

Reghecampf a mutat surprinzator la pauza, cand i-a bagat in teren pe Hamroun, Popa si Stanciu, toti deodata, in minutul 45. Acestia au schimbat fata jocului si au castigat cu 2-0 meciul.

"E normal ca schimbarile sa faca diferenta. Obiectivul a fost sa ii bagam dupa pauza, sa joace o repriza toti trei, sa pregatim urmatorul meci. Am castigat 3 puncte importante, in momentul de fata am facut un pas important sa ramanem pe primul loc.

Sunt multumit de evolutia echipei, am castigat 3 puncte, important era sa castigam, vedem ce facem cu City. Vom avea suportul a 50.000 de oameni, jucatorii se vor concentra bine la meci.

Ne gandim mai intai la meciul cu City si abia apoi la cel cu Dinamo. Ne dorim ca pana in iarna sa luam o optiune la titlu.  Boldrin a semnat, doar el. Ne poate ajuta, joaca pe mai multe posturi, avem multe meciuri pana in decembrie, avem nevoie de jucatori cu calitate.

Despre Tanase, sa ramanem cu picioarele pe pamant. Probabil ca voi merge la Manchester pentru a-i vedea pe City.", a spus Reghecampf dupa meci.