Napoli: "E un rezultat CORECT" / Ion Marin: "Dupa 3 ani, Craiova are echipa frumoasa"

Farul Constanta Ion Marin Nicolo Napoli Universitatea Craiova Superliga
Data publicarii: Duminica 15 Martie 2009, 23:27
Data actualizarii: Duminica 15 Martie 2009, 23:42

FARUL 0-3 CRAIOVA! Dupa doua meciuri ratate – cu Iasi si Bistrita, Craiova a dat lovitura la Constanta. Nicolo Napoli spune ca rezultatul e unul corect. Ion Marin s-a limitat sa declarare ca e nevoie de rabdare pentru reconstructie! VEZI DECLARATIILE:

"Sunt multumit de partida facuta de jucatorii mei, de felul cum am controlat jocul. Este un rezultat corect. Am reusit sa inscriem inca din prima repriza si o mai puteam face pana la pauza. Am intrat la fel de bine si in repriza a doua. Am facut un meci bun, dupa nereusitele din partidele cu Politehnica Iasi si Gloria Bistrita"

"Obiectivul nostru este sa castigam fiecare meci si sa avem incredere ca ne putem atinge obiectivul final. Florin Costea trebuie sa continue sa faca cat mai multe meciuri bune pentru Craiova si apoi vom vedea ce va fi si daca vom avea oferte. La fel de mult sunt multumit si cu Mihai Costea, caruia i-am dat o sansa si a facut un meci bun, dar astazi toata echipa a jucat bine
", a spus Nicolo Napoli.

"La 0-3 nu putem spune prea multe. Este un scor categoric, o victorie meritata a Craiovei. Dupa trei ani, Craiova se prezinta cu o echipa frumoasa, cu jucatori de valoare si de viitor. Am avut si noi momente bune de joc, puteam egala pana la pauza si chiar puteam prelua conducerea insa, fie executiile, fie preluarile, au facut sa nu inscriem. Eu am incredere in jucatori, trebuie sa ramanem concentrati, sa ne daruim si mai mult. Nu facem nimic daca incepem sa ne plangem. Cand am pornit acest drum al reconstructiei, am spus ca ne asumam si unele riscuri. Este nevoie de munca, iar spectatorii trebuie sa aiba rabdare cu jucatorii si incredere in echipa. Acum, nu o sa jucam in fiecare etapa cu Craiova si Rapid", a spus Ion Marin.