Mutu a dat primul gol pentru Petrolul, arbitrul a luat o decizie pe care n-a inteles-o NIMENI! Faza care l-a scos din minti pe 'Briliant'

Adrian Mutu Petrolul Ploiesti Superliga
Data publicarii: Luni 27 Ianuarie 2014, 07:00
Data actualizarii: Luni 27 Ianuarie 2014, 07:26

Mutu le-a promis fanilor de la Petrolul ca va da TOTUL pentru ei si are de gand sa isi incheie cariera cu un trofeu important in CV!

'Briliantul' se pregateste la intensitate maxima in Antalya, alaturi de colegi.

Dupa ce a debutat in amicalul cu Sturm Graz (1-1), Mutu a jucat 75 de minute contra rusilor de la Anji (1-2), in cel de-al doilea test pentru echipa lui Contra in Turcia.

Mutu a profitat de absenta lui Mustivar si a purtat banderola de capitan. In minutul 58, a marcat si primul sau gol in noul tricou, insa arbitrul partidei l-a anulat pentru un hent invizibil, anunta site-ul oficial al Petrolului.

Mutu a semnat pe un an si jumatate cu Petrolul dupa ce si-a reziliat contractul cu Ajaccio.