Meci dramatic pentru Keseru la debutul in Qatar. Fostul golgheter al Stelei a prins primele minute la Al Gharafa

Claudiu Keseru Al Gharafa Superliga
Data publicarii: Vineri 20 Februarie 2015, 20:04
Data actualizarii: Vineri 20 Februarie 2015, 20:06

Golgeterul Romaniei a debutat la cateva ore dupa ce a fost prezentat oficial la Al Gharafa.

Keseru nu a marcat la debutul pentru Al Gharafa, in meciul cu Al Sailiya. A fost introdus in minutul 57 al meciului, in locul lui Fuhaid Sattam. La cateva minute dupa ce a intrat, echipa sa a reusit sa marcheze un gol pentru o revenire dramatica.

In minutul 8 al meciului, Faouzi Aaish a reusit sa deschide scorul pentru Al Sailiya. Al Gharafa a egalat in minutul 39, prin Bilal Mohammed, pentru ca 3 minute mai tarziu, gazdele sa revina in avantaj, dupa ce Jemaa a inscris.

Al Gharafa a revenit dramatic in repriza a doua, prin Bresciano, care a marcat in minutul 48, si Bolanos, marcator in minutul 64. In minutul 88, acelasi Jemaa a dus scorul la 3-3.