Steaua 2-3 Admira Wacker! Teixeira si Budescu au marcat, dezastru in aparare in prima repriza! A debutat Gaman! Vezi toate fazele VIDEO

steaua admira wacker meciuri amicale steaua 2018 scor steaua admira wacker Superliga
Data publicarii: Joi 25 Ianuarie 2018, 16:10
Data actualizarii: Joi 25 Ianuarie 2018, 19:03

Steaua - Admira Wacker, ora 17:00, al doilea amical al echipei lui Dica in 2018.

LIVE TEXT:

FINAL DE MECI! Steaua pierde al 2-lea meci din 2018 dupa o prima repriza foarte slaba. A doua repriza a fost mult mai buna iar Steaua a avut mai multe ocazii, fiind aproape chiar sa egaleze.

Min 90. Ultima ocazie a meciului este a lui Budescu, cel care a sutat periculos din lovitura libera insa portarul a respins.

Min 81. GOOL STEAUA! Gnohere este faultat in careu, Budescu transforma penalty-ul

Min 73. Faza tipica pentru Budescu - corner batut scurt, minge returnata catre Budescu, sut din unghi sub bara, respins greu de portar

Min 71. Pintilii incearca un gol fantastic, din lovitura libera din propria jumatate de teren! Mingea a trecut putin peste poarta

Min 70. Debuteaza Valerica Gaman in tricoul Stelei. Au intrat si Budescu si Pintilii la Steaua.

Min 53. GOOL STEAUA! Alibec scapa in careu, lateral dreapta, trimite cu stangul in fata portii de unde Teixeira inscrie

Min 48. Prima mare ocazie a Stelei in acest meci! Alibec ii paseaza ideal lui Tanase, scapat singur, sutul acestuia trece putin pe langa vinclu

PAUZA! Repriza foarte slaba a Stelei care nu s-a remarcat mai deloc in ofensiva si s-a dovedit a fi foarte vulnerabila pe centrul apararii.

Min 45. Cea mai buna faza a Stelei in prima repriza - Alibec ajunge in flancul stang, trimite o centrare spre Man care preia frumos, insa sutul se duce intr-un adversar.

Min 43. Dubla schimbare facuta de Dica inainte de pauza - au iesit Enache si Coman, au intrat Benzar si Teixeira.

Min 35. Galben pentru Alibec dupa o faza la care s-a luptat pentru minge cu 4 adversari si l-a lovit pe unul dintre acestia incercand sa preia controlul balonului. Stelistul nu a protestat dupa decizie, fiind admonestat si de un adversar pentru lovitura. Alibec si-a cerut scuze adversarului

Min 34. GOL Admira! Inca o greseala in centrul apararii Stelei, un adversar a scapat spre poarta si a trimis fara probleme pe langa Nita.

Min 30. GOL Admira! Greseala a lui Planici care l-a pacalit si pe Nita la un sut slab al unui adversar - fundasul stelist nu a respins mingea si aceasta a ajuns in plasa

Min 25. Bara pentru Admira dupa o faza superba la care apararea Stelei a clacat - centarea in fata portii a fost deviata spre poarta, s-a dus in bara transversala si apoi a cazut in spatele portii.

Min 22. Centrare in careul Stelei, Enache isi taloneaza adversarul si acesta trimite cu capul peste poarta

Min 17. Gol anulat al austriecilor pentru fault in atac.

Min 9. Prima faza a lui Alibec, acesta ridica mingea peste apararea celor de la Admira pentru Tanase, portarul austriecilor iese si prinde.

Min 5. Prima sansa pentru Steaua, sutul lui Man de la 23 de metri este insa prea slab pentru a-l pacali pe portarul advers.

Min 3. GOL Admira! Faza frumoasa pe centru pentru adversara Stelei, Nita este invins cu un sut de la marginea careului care s-a dus in plasa laterala

Incepe partida! Steaua joaca in alb acest meci.

Info start: La partida asista si Ioan Andone. Acesta a fost intrebat in gluma de suporterii romani daca este interesat sa vina la Steaua. "Niciodata" a fost raspunsul fostului antrenor de la Dinamo si Rapid.

UPDATE: Echipa de start a Stelei:

Steaua va juca astazi prima partida amicala din stagiul de pregatire din Spania si a doua din aceasta pauza de iarna.

Fata de meciul pierdut cu Olimpik Donetsk, scor 1-2, Nicolae Dica are in plus doi jucatori. Valerica Gaman si Cristi Tanase au fost adusi la Steaua si ar putea debuta in meciul cu formatia aflata pe locul 4 in Austria.

Dupa acest meci, Steaua mai are programate doua amicale: cu Jiangsu Suning, pe 28 ianuarie, si cu NK Osijek, pe 30 ianuarie. Ambele meciuri se vor juca tot de la ora 17:00.

Steaua incepe partea a doua a campionatului pe 3 februarie, cu deplasarea de la Medias.